Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол США Пайєтт приїхав до прифронтового Маріуполя

Донбас - це Україна, наголосив дипломат.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт наголошує на необхідності пам'ятати хто є жертвою, а хто агресором у конфлікті на Донбасі.

Про це він сказав під час відвідування Маріупольського державного університету, повідомляє УНІАН.

"Найбільш важлива риса - це єдність міжнародної спільноти, наша спільна рішучість, що санкції проти Росії повинні зберігатися у силі до того часу, доки Росія повністю не виконає свої зобов'язання згідно з Мінськими угодами. Як я сказав учора, ми повинні пам'ятати, хто є жертва і агресор у цьому конфлікті, і ми повинні пам'ятати, що Донбас - це Україна", - наголосив посол. 

На його переконання, найкращим прикладом його слів є Маріуполь.

"Я пам'ятаю, у липні минулого року, коли я відвідував Краматорськ, я чув, що люди казали: "Ми ніколи не зможемо провести вибори у Маріуполі. Це небезпечно. Це дуже близько до лінії зіткнення". Але ви мали добрі вибори, які відповідали стандартам ОБСЄ, і сьогодні Маріуполь є частиною демократичної України. Тому ми не збираємося здаватися", - наголосив Пайєтт.

При цьому, говорячи про можливість проведення виборів на тимчасово окупованій частині Донбасу, посол зазначив, що Сполучені Штати ніколи не казали про терміни проведення цих виборів. 

"Те, про що ми говоримо, має стосунок до принципів - вибори повинні відповідати стандартам ОБСЄ", - наголосив Пайєтт.

Він повторив слова голови постійного представника США при ООН Саманти Пауер на останньому засіданні Ради безпеки ООН, що обов'язковою передумовою для проведення виборів на Донбасі є безпека. Посол пояснив, що це означає, що Росія повинна виконувати свої зобов'язання, які вона взяла як підписант Мінських угод. 

За його словами, мета полягає у тому, щоб створити таку систему управління на всій території Донбасу, яка відповідатиме таким самим демократичним стандартам, які "ви маєте тут, у Маріуполі".

Як повідомлялося раніше, офіційний Київ виступає за проведення виборів на окупованих територіях Донбасу вже цього літа, однак жодних розмов з тими, хто взяв зброю до рук чи прийшов до України з Росії, не буде.

Нагадаємо, після зустрічі українських парламентарів із помічницею держсекретаря США Вікторією Нуланд партія "Самопоміч" заявила, що американка донесла до них позицію США, згідно з якою від України очікують проведення виборів на окупованих територіях Донбасу уже цього літа. Також Держдеп нібито наполягав на тому, щоб Україна вписала до Конституції особливий статус для нині окупованих територій та забезпечила амністію бойовикам. Однак при цьому гарантій, що Росія виведе з Донбасу свої війська та важке озброєння, немає, зауважили в "Самопомочі". Ворожа ж зброя залишиться під спеціальним наглядом ОБСЄ. Натомість Держдеп нібито обіцяв подовження санкцій проти РФ до січня.

Пізніше Нуланд прокоментувала заяви "Самопомочі" та зауважила, що конкретні дати проведення виборів на окупованому Донбасі під час зустрічей не називались. Вона наголосила, що інтерпретації окремих народних депутатів є некоректними.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції