Президент Польщі Анджей Дуда склав присягу

Він здобув перемогу в другому турі президентських виборів 24 травня.

Анджей Дуда в четвер склав присягу на посаді президента Польщі в парламенті.

На інавгурації присутні колишні президенти Польщі Броніслав Коморовський, Олександр Кваснєвський і Лєх Валенса.

Дуда після церемонії покладе квіти й вінки до пам'ятних таблиць польських парламентарів, які трагічно загинули в авіакатастрофі президентського літака 10 квітня 2010 року під Смоленськом, а потім вшанує пам'ять польських депутатів, загиблих під час Другої світової війни.

Також новий президент Польщі і перша леді Агата Дуда візьмуть участь у святковому богослужінні в кафедральному соборі Івана Хрестителя. Пізніше в Королівському замку у Варшаві відбудеться церемонія вручення Анджею Дуді найвищих державних нагород Польщі - Ордена Білого орла і Великого Хреста відродження Польщі - у зв'язку зі вступом на посаду нового глави держави. Як очікується, Дуда виступить з промовою перед присутніми у Великому залі Королівського замку.

Далі Анджей і Агата Дуда попрямують в президентський палац у Варшаві. Після чого новий президент Польщі на площі Пілсудського прийме керівництво Збройними силами (за Конституцією, глава держави є Верховним головнокомандувачем).

Дуда, якого висунула партія "Право і справедливість", здобув перемогу в другому турі президентських виборів 24 травня. За нього віддали голоси 51,55%, а його суперника Броніслава Коморовського підтримали 48,45% виборців.

Повʼязані теми:

Наступна публікація