Для багатьох українців візи до ЄС стануть безкоштовними

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Для багатьох українців візи до ЄС стануть безкоштовними

Клас шенгенських віз, що видаються українцям, істотно підвищиться

Київ домовився про пом'якшення візового режиму для в'їзду українців до країн Євросоюзу, але угода почне діяти лише через два роки.

Нова угода про пом'якшення візового режиму для в'їзду українців до країн Євросоюзу передбачає, зокрема, збільшення кількості безкоштовних віз і скасування оплати за терміновість оформлення.

Політичні положення нової угоди про візову лібералізацію були узгоджені напередодні під час саміту Україна-ЄС, але сам текст буде готовий до підписання лише на початку січня, пише "Коммерсант-Україна" з посиланням на європейських дипломатів.

Крім того, потім документ ще мають ратифікувати парламенти країн-членів ЄС. Як правило, цей процес триває близько двох років.

За новою угодою збільшиться кількість безкоштовних віз, які видаються країнами ЄС. Від візового збору будуть звільнені ще три категорії громадян - представники недержавних структур, будь-яких професійних об'єднань і релігійних організацій.

Під час переговорів українська сторона також вимагала від ЄС скасувати оплату вартості послуг візових центрів - комерційних посередників при консульствах - для малозабезпечених громадян, наприклад пенсіонерів. Але цього досягти не вдалося, визнав високопоставлений український дипломат.

"Європейські партнери пояснили нам, що це дуже важко реалізувати. Але ми домовилися про інше поліпшення: ЄС скасовує оплату за терміновість оформлення візи", - пояснив він.

Угода також істотно підвищить клас шенгенських віз, що видаються українцям.

Так, у чинній угоді між Україною і Євросоюзом декларується, що громадянам, які часто відвідують країни ЄС, повинні видаватися багаторазові візи терміном "до року", а для окремих категорій - "до п'яти років".

Зараз багато європейських консульства користуються нечіткістю формулювання і видають мультивізи на короткий термін - на місяць, а то й на кілька днів, тим самим змушуючи українців знову звертатися за візою перед кожною наступною поїздкою. У новому договорі визначення термінів будуть уточнені, і з'являться слова "рік" і "п'ять років" відповідно.

Читайте також:

"Візове" похолодання: українцям частіше відмовляють у Шенгені

Українці щороку витрачають на візи до ЄС близько 50 мільйонів євро

Євросоюз заявив про "гігантський крок" у відносинах з Україною

Асоціація з ЄС: що насправді можуть втратити українці

Наступна публікація