Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як гартувалася Надія: що Україна знає про Савченко

На мужню жінку тепер чекає політична кар'єра.

708 днів у ворожому полоні провела Герой України Надія Савченко: спочатку вона була в руках луганських бойовиків, потім – у лещатах кремлівського режиму. її засудили за нібито коригування вогню під час загибелі двох російських журналістів, хоча вона стала бранкою до їхньої загибелі. Російський суд ще ніколи не бачив і не чув таких промов, як від української льотчиці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Надія пройшла "Самооборону Майдану" та добровольцем пішла в АТО. У червні 2014 року потрапила в полон. Далі було загадкове переправлення через російський кордон, СІЗО, психіатрична експертиза в Москві та судилище в місті Донецьк Ростовської області.

Жінка одразу вражає всіх тим, з якою гідністю тримається в полоні. "Я давала присягу народу України захищати Україну", - спокійно каже вона в очі ворогам.

Надія багато разів просила перевірити її на детекторі брехні. І щоразу діставала відмову. Савченко наполягала: вона офіцер і захищала свою землю, а про загибель російських журналістів уперше почула вже у полоні.

"Я солдат, а не вбивця! Я ніколи в житті не стріляла по людях без зброї!", - наголошувала вона.

Відео Надія Савченко повернулася додому після 708 днів російського полону

Справа розвалювалась на очах. Але суд долучити докази захисту відмовлявся, натомість радо вносив до справи плутані розповіді псевдосвідків.

В ув'язненні Савченко оголошувала голодування, на якому протрималась загалом 82 дні. Вона навіть склала заповіт. Рідні приготувались до найгіршого.

Так само в полоні Надія стала народним депутатом України, очоливши список партії "Батьківщина". У цьому статусі її зробили делегатом сесії ПАРЄ. Проте російські суди відмовились визнати її дипломатичний імунітет і залишили бранку за ґратами.

Фотогалерея Журналісти зустріли Савченко під будинком: льотчиця радо приймала численні букети квітів (2 фото)

Останнє слово Надії в ростовському судилищі стало вже хрестоматійним. "Вам усіх сюди не засадити! Майдан в Росії буде! А тепер останнє слово ви хотіли? От вам моє останнє слово! Всім добре видно?!", - кричала на суддів українка.

Савченко засуджують до 22-х років ув'язнення. Та ще й виписують штраф у 30 тисяч рублів – за незаконний перетин кордону. І от через два місяці після оголошення вироку – Надія вдома.

З дня викрадення до поверення в Україну минуло 708 днів.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції