Європа вимагає звільнити Тимошенко та Луценка

Європа вимагає звільнити Тимошенко та Луценка

ПАРЄ стурбована здоров'ям Луценка / Фото: Прес-служба БЮТ

ПАРЄ хоче, щоб політиків не судили за "звичайне прийняття політичних рішень".

Парламентська асамблея Ради Європи заявляє про необхідність виключити з Кримінального кодексу статтю, за якою була засуджена екс-прем'єр Юлія Тимошенко.

Про це йдеться в проекті резолюції ПАРЄ "Функціонування демократичних інституцій в Україні", голосування по якій заплановано на другу половину четверга, 26 січня.

Висловивши стурбованість у зв'язку розпочатими кримінальними переслідуваннями щодо членів колишнього уряду - Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка - в документі наголошується, що статті 364 і 365 "на ділі, фактично, допускають кримінальну відповідальність за звичайне прийняття політичних рішень".

"Це суперечить принципу верховенства права і є неприпустимим", - підкреслюється в проекті резолюції.

У зв'язку з цим ПАРЄ закликає українську владу виключити ці статті з Кримінального кодексу і зняти звинувачення з колишніх посадових осіб уряду.

Крім цього ПАРЄ висловила стурбованість станом здоров'я екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка, у зв'язку з чим закликає українську владу якомога швидше їх звільнити.

Також, як повідомили джерела українських ЗМІ в Стразбурзі, ПАРЄ може зажадати від Віктора Януковича амністувати Тимошенко та Луценка і дозволити їм брати участь у парламентських виборах 2012 року.

У четвер, 26 січня, всього буде винесено 15 поправок до резолюції.

Повʼязані теми:

Наступна публікація