Українка виборола "срібло" в останньому спринті року

Семеренко здобула першу медаль на Кубку світу / Фото: biathlon.com.ua

Першою фінішувала Магдалена Нойнер, третьою - Дар'я Домрачова. Росіянки провалили гонку.

Лідер збірної України з біатлону Віта Семеренко здобула "срібло" у спринтерській гонці на останньому етапі Кубку світу, що проходить в російському Ханти-Мансійську. Віті не вистачило трьох секунд до першого місця.

Після блискучого виступу в Рупольдінгу, Семеренко провела ще більш вражаючу спринтерську гонку.

Не допустивши жодного штрафу на вогневих рубежах, Віта і за чистою швидкістю показала прекрасний, 4-й результат, заслужено піднявшись на п'єдестал пошани.

Ще дві представниці України, за результатами гонки, потрапили до двадцятки найкращих. Сестра Віти Валентина продемонструвала непогану і стала 12-ю.

Новий особистий рекорд своєї 17-ю позицією встановила Юлія Джима. А Наталія Бурдига посіла 25-е місце.

Переможницею гонки стала німкеня Магдалена Нойнер. Лідер загального заліку аж ніяк не була бездоганна в стрільбі, допустивши два промахи.

Проте Магдалена була просто фантастично швидкою, обігнавши і Віту, і білоруску Дар'ю Домрачову, яка стала третьою.

Домрачова так і залишилася основною і єдиною суперницею Нойнер за головний титул сезону, але ліквідувати 44-очковий гандикап, Даші буде дуже складно.

Що ж до наших дівчат, то Віта Семеренко перемістилася на 13-е місце, обійшовши Тею Грегорін. Валя впевнено повернулася в топ-25, Наталія Бурдига наблизилася до 19-го місця.

Слід відзначити Юлію Джиму: в дебютному для себе сезоні Кубка світу, і стартувавши при цьому тільки після нового року, вона вже входить в 60-у найсильніших з перспективою піднятися ще вище.

Приголомшлива боротьба розгорнулася за Кубок націй. Росіянки, незважаючи на абсолютний провал спринту, зуміли утримати трофей, випередивши команду Німеччини на якихось сім балів.

У чоловіків найвище місце серед українців посів Андрій Дериземля, який став 14-м. На три сходинки нижче розташувався Сергій Семенов. Обидва допустили по одному промаху.

Менш вдало пройшов гонку Артем Прима, але і він набрав хороші кубкові очки, при цьому показавши бездоганну стрілянину. Зовсім не заладилася гонка у Сергія Седнєва: на жаль, йому не вдалося пробитися навіть у гонку переслідування, і сезон для Сергія вже закінчений.

Перемогу ж здобув лідер Кубка світу француз Мартен Фуркад, який цим успіхом практично забезпечив собі Великий кришталевий глобус за підсумками сезону. Від свого головного конкурента в загальному заліку Еміля Свендсена, який фінішував 5-м, Фуркад відірвався на 86 балів.

Срібло гонки здобув німець Арнд Пайффер, який через промах відстав від Фуркада на п'ять секунд.

Зовсім поруч був швед Фредрік Ліндстрем - в гонку переслідування, яка відбудеться у суботу, 17 березня, він піде всього через секунду після Пайффера.

Невдалим можна назвати виступ господарів траси: ніхто з росіян не зумів пробитися в десятку найсильніших.

З урахуванням перемоги Фуркада, це різко загострило боротьбу за Кубок націй у чоловіків. Але все ж росіяни зуміли втримати цей трофей, перш за все за рахунок щільності результатів: відразу четверо представників команди господарів закінчили гонку в першій двадцятці. У той час як одна з надій французів - Симон Фуркад - повністю провалив спринт, показавши 70-й результат.

Ну і ще один трофей сезону знайшов свого володаря: Мартен Фуркад дуже впевнено підкріпив свої претензії на Малий кришталевий глобус у спринтах, вигравши у Свендсена без малого півсотні очок.