Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генерал-губернатором Канади стала жінка-астронавт

Жюлі Пейетт де-юре буде главою держави.

У столиці Канади відбулася церемонія інавгурації нового генерал-губернатора країни, яким стала колишня астронавтка Жюлі Пейетт.

Згідно з процедурою, кандидат на цю посаду призначається королевою Великобританії за порадою чинного прем'єр-міністра країни. Надалі генерал-губернатор буде офіційно представляти її інтереси в Канаді і де-юре стане главою держави. Також до його повноважень входить прийняття присяги у прем'єр-міністра і членів його кабінету, право розпускати парламент і оголошувати вибори, а також погоджувати всі закони.

Жюлі Пейетт 53 роки. Вона комп'ютерний інженер, проте 1992 року пройшла серйозний відбір та стала першою канадкою, що побувала на борту МКС. Вона брала участь у двох космічних місіях, працювала головним астронавтом Космічного агентства Канади, а наразі залучена до багатьох громадських проектів. До інших досягнень Жюлі також можна зарахувати знання шести іноземних мов.

Пейетт змінила Девіда Джонстона, який обіймав посаду від вересня 2010 року. Але ось першою жінкою генерал-губернатором вона не стане, оскільки має трьох попередниць.

Нагадаємо, що не так давно тридцятирічна пілот Ен Дівья з Індії стала наймолодшим командиром-жінкою Boeing 777 у світі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції