Грузини вважають Росію найбільшим ворогом - опитування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Натомість більше третини називають США найкращим гарантом національної безпеки.

Національний демократичний інститут з міжнародних питань (NDI) провів опитування серед жителів Грузії та виявив, що більшість жителів республіки називають Росію найбільшою загрозою для країни.

Результати опитування були опубліковані у п'ятницю, 12 травня. На запитання, яка країна несе найбільшу загрозу для Грузії: 63% громадян відповіли – Російська Федерація, 6% опитаних назвали – Туреччину, 5% - США. Також по 1% загрози становить сама Грузія, Вірменія, Іран. 15% жителів - утрималися.

Варто зазначити, що учасників дослідження також запитали, яка країна найкраще забезпечує безпеку Грузії: 35% назвали США країною, яка найкраще забезпечує безпеку Грузії, Росія 10%, Азербайжан - 2%, Францію - 1%, Турцію - 1%, Німеччину - 1%, Арменію - 1%. 18% опитаних вибрали категорію – "жодна з країн", а 17% - утрималися від відповіді. 

Опитування проводилися від 7 до 28 квітня, у ньому взяли участь 2493 грузинів.

Своєю чергою, більшість росіян негативно ставляться до США, Євросоюзу та України, але добре – до Китаю, Білорусі та Туреччини. При цьому росіяни вважають, що на Заході Росію стали більше боятися.

Нагадаємо, у ніч на 8 серпня 2008 року армія РФ увійшли в Грузію після спроби Тбілісі відновити контроль над самопроголошеними республіками Південна Осетія і Абхазія. У ході 5-денної війни Росія визнала незалежність цих двох грузинських регіонів і ввела додаткові війська на свої військові бази в окупованих регіонах.

Варто згадати, у березні 2017 року, Кремль офіційно включив "армію" невизнаної республіки до складу Збройних сил РФ. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції