Більше половини росіян погано ставляться до США, ЄС і України – опитування

Ставлення до України - найгірше.

Більшість росіян погано ставляться до США, Євросоюзу та України, але добре – до Китаю, Білорусі та Туреччини. При цьому росіяни вважають, що на Заході Росію стали більше боятися.

Про це свідчать результати опитування, проведеного "Левада-Центром".

За даними опитування, 56% росіян в цілому ставляться до України погано, 33% - добре і 11% вагаються з відповіддю. Дуже погано до України ставляться 20% росіян, дуже добре – всього 3%.

ДО США і Євросоюзу росіяни ставляться не так погано, як до України, але все-таки теж негативно. 51% респондентів сказали, що в цілому погано ставляться до Америки (з них 14% - дуже погано), 37% - добре (4% - дуже добре) і 12% не змогли відповісти на запитання.

Євросоюз в Росії не люблять 53% населення, добре ставляться 35%, 12% не знають, як відповісти на це питання.

У росіян добре ставлення до Білорусі – 79%. Ще 13% респондентів сказали, що погано ставляться до цієї країні, 8% вагалися з відповіддю.

До Китаю теж гарне ставлення: про це сказали 76% опитаних росіян. 13% ставляться до Китаю погано і 11% не знають, як відповісти на запитання.

Якщо говорити про Туреччину, то 47% росіян ставляться до цієї країни добре, 34% - погано, а 19% не знають, як до неї ставитися.

Більшість росіян (22 і 21%) вважають, що на Заході до Росії ставляться з тривогою і страхом. 33% респондентів сказали, що за останній рік на Заході стали більше боятися Росію і росіян.

При цьому 41% росіян відзначили, що відносяться до Заходу без особливих почуттів.

"Левада-Центр" проводив опитування з 31 березня по 3 квітня цього року у 137 населених пунктах 48 регіонів Російської Федерації. Учасниками опитування стали 1600 чоловік.

Раніше повідомлялося, що росіяни вже рідше пишаються освоєнням космосу, менше соромляться бідності, репресій і відставання від Заходу, і в них з'явився новий предмет для гордості — окупація українського півострова Крим. 

Залиште свій коментар