Ізраїль вдарив ракетами по Сирії. Є загиблі

Дата публікації
Ізраїль вдарив ракетами по Сирії. Є загиблі

Associated Press

Прем'єр Ізраїля особисто віддав наказ атакувати.

Зі сторони підконтрольних Ізраїлю Голанських висот 1 червня був завданий удар по східних передмістях сирійського міста Кунейтра. Щонайменше троє сирійців загинули та семеро поранених.

Про це повідомляє сирійське державне агентство SANA.

Армія оборони Ізраїлю вразила в неділю дві артилерійські батареї і одну зенітно-ракетну батарею С-75 в Сирії у відповідь на ракетний обстріл Голанських висот. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху повідомив в неділю, що особисто віддав наказ завдати ударів по цілях в Сирії у відповідь на ракетний обстріл Голанських висот.

"Вчора, 1 червня, я провів нараду з питань безпеки після ракетного обстрілу Голанських висот. Під час наради я дав вказівку Армії оборони Ізраїлю вжити рішучих заходів. Ми не готові терпіти вогонь по нашій території і з великою силою реагуємо на будь-яку агресію проти нас. Це послідовна політика, яку я проводжу, і ми продовжимо робити це для безпеки Ізраїлю", - сказав він.

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про проголошення суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. ООН, коментуючи це рішення Сполучених Штатів, заявила, що політика стосовно Голанських висот залишається незмінною – суверенітет Ізраїлю над цією територією не визнається.

Голанські висоти - це спірна територія, яку вважають своєю Сирія та Ізраїль. До 1967 року вони входили до складу Сирії, але армія Ізраїлю захопила більшу частину цієї території під час Шестиденної війни у червні 1967 року. Тепер сирійські та ізраїльські сили розділяє демілітаризована лінія. У грудні 1981 року парламент Ізраїлю ухвалив закон про поширення ізраїльської юрисдикції на Голанські висоти, але ООН не визнала цього рішення.

Прем'єр Ізраїля запропонував назвати поселення в Голанах на честь Трампа

Прем'єр Ізраїля запропонував назвати поселення в Голанах на честь Трампа
Наступна публікація