КНДР відмовляється від планової економіки - ЗМІ

КНДР відмовляється від планової економіки - ЗМІ

З 6 серпня на підприємствах і в партосередках проводяться лекції про перехід до нової економічної системи.

Влада КНДР вирішила відмовитися від планової економіки. Про це повідомляє південнокорейське агентство "Ренхап" з посиланням на вашингтонське "Радіо Вільної Азії". Останнє, в свою чергу, посилається на неназване джерело в північнокорейської провінції Янгандо.

Згідно з цими даними, з 6 серпня на підприємствах, в робочих організаціях і в партосередках проводяться лекції про перехід до нової економічної системи. Цю політику в країні називають "Новою системою економічного управління 28 червня". За інформацією ЗМІ, саме 28 червня лідер КНДР Кім Чен Ин віддав секретне розпорядження про розробку такої програми реформ.

Читайте також: Північна Корея попросила у ООН їжу

Відповідно до нової політики, підприємства зможуть працювати самостійно, без жорсткого державного регулювання, і будуть самі встановлювати ціни на свої товари. Проте керівництво підприємств буде як і раніше призначатися і зніматися державою, а приватним особам не дозволять відкривати свій бізнес.

Реформи, як повідомило джерело, проведуть і в сільському господарстві. Держава буде залишати селянам 30% виробленої ними продукції (в даний час вилучається вся продукція).

Реформи подаються в країні як власний соціалістичний план, а не результат зовнішнього впливу.

Згідно з оцінкою південнокорейського міністерства з об'єднання двох країн, мова, можливо, йде про експеримент, який буде проведений в деяких частинах КНДР. "Ми не думаємо, що реформи проводяться у всій країні", - заявили в міністерстві.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів