Косовські серби збираються проголосити незалежність

Косовські серби збираються проголосити незалежність

Серби, за їх словами, намагаються давати відсіч насильницькій інтеграції / Фото: AFP

До відділення готові як мінімум чотири муніципалітети. На такий крок сербів, за їх словами, змусив Євросоюз

Серби, які проживають на півночі Косово, мають намір оголосити незалежність від цієї держави. Вони вже схвалили відповідну декларацію, про це повідомляє сербська газета "Політика" з посиланням на приштинські ЗМІ.

До відділення готові як мінімум чотири муніципалітети - Ібар-Косовська-Мітровіца, Звечан, Зубін-Потік і Лепосаіч, заявив державний секретар міністерства у справах Косово і Метохії Олівер Іванович.

За його словами, на такий крок сербів змусив Євросоюз, який, на їхню думку, занадто завзято наполягає на якнайшвидшому визначенні кордонів Косово.

Поки серби "намагаються демократичними і мирними засобами давати відсіч насильницькій інтеграції їх частини краю в приштинські структури", однак якщо це не допоможе, відділення стане "одним з можливих варіантів", вважає Іванович.

"Вони (косовські серби) не будуть питати думки Белграда або просити в нього підтримку", - підкреслив держсекретар, додавши, що цей крок може серйозно дестабілізувати ситуацію в Косово і Метохії та "стати причиною запеклих зіткнень не тільки на півночі, але і в анклавах на півдні краю".

Можливість проголошення незалежності косовськими сербами підтверджують і в адміністрації сербських анклавів, правда, поки тільки "гіпотетично". Зокрема, глава округу Косовська-Мітровіца (сербська частина косовського міста Митровиці) Раденко Недельковіч заявив, що така можливість не виключена, якщо Пріштіна за підтримки міжнародних цивільних та збройних сил продовжить насильницькі дії, такі як спроби захоплення КПП Брняк і Ярина.

"Час, йде, напруженість зростає, а (косовські) серби все більше віддаляються і від Белграда, і від міжнародного співтовариства", - додав при цьому Недельковіч.

Між тим, саме у понеділок, 21 листопада, відновлюються переговори між Сербією і владою Косово. Відновлення діалогу - основна умова для вступу Сербії до Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що більше 20 тисяч косовських сербів запросили російське громадянство.

Читайте також:

Сербія подякувала Україні за невизнання Косово

У Косово після бійки з албанцями розстріляли трьох сербів

Миротворці у Косово взяли штурмом сербську барикаду

Повʼязані теми:

Наступна публікація