Миротворці у Косово взяли штурмом сербську барикаду

Дата публікації
Перегляди
2825
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Миротворці у Косово взяли штурмом сербську барикаду

Миротворці у Косово / Фото: AFP

Як повідомлялося, ситуація на адміністративному кордоні Сербії та Косово загострилася в середині вересня.

Військові Міжнародних сил безпеки в Косово (KFOR) минулої ночі взяли під свій контроль барикаду, зведену сербами в районі контрольно-пропускного пункту "Ярина" на півночі краю. При цьому вони застосували сльозогінний газ для розгону сербів.

Американські військовослужбовці KFOR також затримали двох сербів, яких через дві години відпустили. Решта присутніх відійшли від захопленої барикади на кілька сотень метрів в очікуванні подальшого розвитку ситуації.

Серби також підвезли до КПП кілька вантажівок зі щебенем для будівництва нових барикад. Тим часом солдати KFOR блокували дві об'їзні дороги, що зв'язують північ Косова і Центральну Сербію.

Наразі, за повідомленням місцевих ЗМІ, обстановка в районі спокійна. У ході розгону протестуючих ніхто не постраждав. Людям надавали медичну допомогу прямо на місці, промиваючи очі після використання сльозогінного газу.

Глава округу Косовська-Мітровіца Неділько Радойковіч заявив журналістам, що цією акцією KFOR "зловжив довірою сербів, які до цього забезпечили його військовим та техніці безперешкодний проїзд територією півночі краю".

"Мандат KFOR не передбачає подібні дії, спрямовані на "герметизацію" цієї частини Косово… Ми винесли з цього свій урок, а KFOR втратив довіру з нашого боку", - заявив Радойковіч.

Як відомо, ситуація на адміністративному кордоні Сербії та Косово загострилася в середині вересня. Конфлікт розгорівся через право контролювати два спірних КПП "Брняк" і "Ярина", розташовані на півночі Косово на адміністративній розмежувальній лінії з Сербією.

Косовські албанці заявили про намір розмістити на даних КПП своїх митників і поліцейських. Щоб перешкодити цьому, косовські серби, які проживають на півночі краю, звели на підходах до КПП барикади. У свою чергу на стороні албанців виступили військовослужбовці KFOR. Наприкінці вересня між ними і косовськими сербами відбулися запеклі зіткнення, в яких постраждали більше 10 осіб з обох сторін.

20 жовтня миротворці розігнали мітинг сербів сльозогінним газом.

Загострення ситуації на кордоні призвело до зриву чергового раунду переговорів між Белградом і Пріштіною, який повинен був пройти 27-28 вересня в Брюсселі.

Читайте також:

Український офіцер-миротворець в Косово незаконно продав 1,3 млн. літрів бензину

На кордоні Сербії та Косово невідомі спалили КПП та прогнали прикордонників

Президентом Косово стала жінка-поліцейський

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2825
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація