На кордоні Сербії та Косово невідомі спалили КПП та прогнали прикордонників

Невідомі люди в масках закидали адміністративні будівлі пляшками із запальною сумішшю. Прикордонники змушені були відсупити.

Близько 50 осіб увечері в середу, 27 липня, спалили контрольно-пропускний пункт Ярині на кордоні Сербії та Косово.

Молоді люди в масках, що підійшли до КПП з боку міста Косовська Мітровіца, закидали адміністративні будівлі пляшками із запальною сумішшю. Підпалені будівлі через деякий час були зруйновані бульдозером.

На час нападу прикордонники, які перебували на КПП, були змушені відступити в населений пункт Рудниця, що знаходиться в декількох кілометрах на північ від Ярина на сербській території.

Натовп, що штурмував КПП, вдалося розігнати силами місії НАТО в Косово (KFOR). Військові, як повідомляється, прибули на місце інциденту на бронетранспортерах.

Відомостей про потерпілих в результаті нападу на Ярині немає. За деякими даними, по дорозі до Ярині було побито кількох репортерів, які прямували до кордону з боку міста Лепосавич, розташованого в Косово.

Президент Сербії Борис Тадич засудив напад на Ярині, закликавши жителів прикордонних територій до мирного співіснування.

Нагадаємо, прикордонні пункти Ярині і Брняк були повністю зруйновані в лютому 2008 року сербами, які протестують проти проголошення незалежності Косово. Через кілька днів КПП були відновлені за участю солдатів НАТО.

В даний час на півночі Косово проживають 60 тисяч сербів. Вони не визнають суверенітету краю і вважають своєю столицею Белград.

Читайте також:

Президентом Косово стала жінка-поліцейський

Білоруські протестувальники перекрили КПП на кордоні з Польщею

Сербія заявила, що ніколи не визнає незалежності Косова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: