Лукашенко заявив про політичну реформу в Білорусі

Дата публікації
Перегляди
1512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лукашенко заявив про політичну реформу в Білорусі

Лукашенко готовий провести політреформу в Білорусі, хоча "катастрофи в цьому плані немає" / Фото: AFP

Білоруський "бацька" пообіцяв вивчити світові тенденції і провести реформу політичної системи республіки.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого на Заході давно охрестили "останнім диктатором Європи", вперше заявив про можливість модернізації політичної системи в країні.

"Ми сьогодні вивчаємо певні тенденції в світі. І, звичайно ж, ми і пристосовуватися будемо, і модернізувати нашу політичну систему. Проведемо парламентські вибори. І думаю, що нам треба звернути серйозну увагу на політичну реформу, або реформу політичної системи нашої країни", - сказав Лукашенко в інтерв'ю провідним китайським ЗМІ.

За його словами, цей крок буде зроблено, хоча у Білорусі "катастрофи в цьому плані немає".

"Але треба завжди бути на крок попереду тих процесів, які будуть у нас відбуватися. Я про це вперше говорю, але обдумував давно це питання, обговорював ці проблеми. І ми потихеньку будемо в цьому напрямку рухатися", - пообіцяв Лукашенко.

При цьому він назвав головною метою зберегти стабільність, зберегти основні права людини, "дати можливість людині нормально жити і висловлювати свою думку".

Як відомо, Лукашенко обіймає посаду президента Білорусі з 1994 році. У грудні 2010-го він був вчетверте переобраний на цю посаду, причому вибори супроводжувалися масовими протестами опозиції, яка заявила про фальсифікацію результатів голосування. У підсумку акції були жорстко розігнані, а більшість кандидатів – опонентів Лукашенка опинилися за ґратами.

Євросоюз розкритикував "політичні репресії" в країні та запровадив санкції проти Білорусі, зокрема, заборонивши деяким чиновникам та самому Лукашенку в'їзд до ЄС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1512
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація