Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Манафорт спростував чутки про хаос серед помічників Трампа

Серед республіканців посилюються розбіжності через висловлювання Трампа, але вони все одно його підтримують.

Деякі представники Республіканської партії США вважають, що на майбутніх виборах президента республіканці можуть потерпіти крах.

Про це пише Сахіл Капур у статті "Республіканці тримаються за Трампа, незважаючи на те, що він може їх знищити", опублікованій на сайті Bloomberg.com.

До виборів залишається менше 100 днів. Через ворожнечу Трампа з батьками вбитого американського солдата-мусульманина Хумаюна Хана, напруженість у відносинах між ним і Республіканською партією досягла точки кипіння.

Стратеги республіканців і колишні чиновники спантеличені саморуйнівними поривами свого номінанта, його схильністю до суперечок і діями по посиленню внутрішньопартійного хаосу на цьому тижні, коли він відмовився підтримати спікера Палати представників Пола Райана та сенатора штату Арізона Джона Маккейна.

Деякі республіканці відмовилися від своїх мрій про "поворот" після попередніх виборів, і готові поступитися Білим домом і, замість цього, зосередити ресурси на збереженні своєї більшості в Сенаті, а також кандидатів на голосуванні.

Трамп "падає в очах виборців. Я думаю, марно змушувати його змінити свою поведінку", - сказав Метт Маковяк, стратег республіканців в Техасі. "Він зараз навмисно завдає шкоди партії. Він шкодить нашим кандидатам. Ясно, що йому немає справи до Республіканської партії, так чому ж Республіканська партія повинна нести перед ним відповідальність?".

Відео Господар чи господиня у Білому домі: чим можуть закінчитись для України вибори президента в США

Для Трампа це був важкий тиждень. Опитування громадської думки показують, що з'їзд Демократичної партії скинув Трампа з лідируючих позицій після з'їзду республіканців і повернув Хілларі Клінтон на колишні позиції. Через нього віддалилися такі відомі республіканці, як колишній конгресмен Він Вебер, який сказав Джону Харвуду з CNBC, що, ймовірно, покине партію у разі перемоги Трампа. Ворожнеча Трампа з сім'єю Ханів стала останньою краплею для декількох представників Республіканської партії, які підтримали Клінтон, у тому числі для колишнього кандидата у губернатори Каліфорнії Мега Уітмана, колишнього радника Джеба Буша Саллі Бредшоу, колишнього радника Кріса Крісті Марія Комелла і представника США Річарда Ханна.

"Це дурна боротьба", - сказав Том Девіс, колишній конгресмен-республіканець з Вірджинії, який сказав, що він не готовий підтримати кампанію Трампа. "Поганий вибір риторики", - сказав він, додавши, що "відсутність дисциплінованої кампанії" шкодить самому Трампу.

"Іноді вечорами я з жахом спостерігаю за тим, скільки можливостей заробити очки упускає Трамп і переходить в оборону тоді, коли йому треба нападати", - сказав Девіс. "Це не кампанія, якою можна захоплюватися".

Подальшою ознакою розбрату служить те, що напарник Трампа Майк Пенс в середу підтримав Райана, навіть, незважаючи на те, що кандидат у президенти відмовився. З'явилися повідомлення про те, що голова Національного комітету Республіканської партії Рейнс Прібус, вісконсинець, наближений до Райана, був у люті через зневажливе ставлення Трампа.

У середу на каналі Fox News Пол Манафорт, який очолює кампанію Трампа, спростував повідомлення про внутрішній хаос серед помічників Трампа. За його словами, ці повідомлення затьмарили неймовірно успішний благодійний збір коштів у липні ($ 80 млн). "Хаос – це ще одна хитрість Клінтон, і преса вхопилася за неї", - сказав він, стверджуючи, що "кампанія проходить дуже добре – ми організовані, ми рухаємося вперед".

Старший радник Трампа Келліанн Конвей спростувала чутки про те, що Трамп виходить з передвиборної гонки, і назвала їх "марними мріями".

Але повідомлення про хаос в кампанії викликають занепокоєння республіканців, що підтримують Трампа.

"Головним чином, мене турбують чутки про те, що у Манафорта немає оперативного контролю, і що його перехопив Трамп. Якщо вони більше не на вершині, то це погані новини для республіканців", - сказав Джон Фіері, стратег і лобіст республіканців. "Все інше досить типово – його балаканина і його нездатність стримувати свої емоції. Я не бачу масових втрат виборців через це".

Тим не менш, якщо у Трампа важкі часи, це не означає, що республіканці відкинуть його, принаймні, в осяжному майбутньому. Під час праймеріз всі бачили, що в нього різноманітна енергійна команда виборців, і перемога республіканців восени буде залежати від електорату.

"Якщо ви – виборний чиновник, то, так чи інакше, повинні до них звернутися. Просто піти від Трампа – це політичне самогубство", - сказав Фіері. "У більшості округів республіканців Трамп користується великою популярністю. І весь цей політично некоректний матеріал дуже популярний серед виборців республіканців ... Не можна ображати виборців Дональда Трампа".

У середу Трамп оживив свій електорат під час кампанії в Дайтона-Біч, штат Флорида, назвавши США "третьою світовою державою" і критикуючи президента Барака Обаму і Клінтон. "Ми повинні перестати бути дурною країною, якою управляють дуже дурні люди", - сказав він. "Вона буде гірше, ніж Обама. Повірте мені".

Відео Російський Крим і жодних санкцій: пропутінські заяви Трампа шокували експертів

На знак того, що відмова Трампа підтримати Райана і Маккейна пов'язана зі зведенням особистих рахунків, кандидат закликав своїх виборців у Флориді проголосувати за переобрання кандидатури Марко Рубіо в Сенат у 2016 році. "Я підтримав Марко Рубіо, він підтримує мене. Він молодець. Голосуйте за Марко", - сказав Трамп. У неділю в своїх заявах Райан і Маккейн засуджували те, що Трамп образив батьків капітана Хана. На відміну від них, Рубіо волів уникнути полеміки.

Через свої недавні дії Трамп отримав застереження від Ньюта Гінгріча, колишнього спікера Палати представників та одного з його найвідданіших прихильників. У середу на каналі Fox News, Гінгріч сказав, що Трамп повинен "зменшити темп, зробити глибокий вдих, і переглянути свої дії, щоб він міг відповідати стандарту потенційного президента Сполучених Штатів".

"Він досі цього не зробив. Це завдає йому додатковий збиток", - сказав Гінгріч. "Так що я думаю, деякі дії Трампа були вельми саморуйнівними... Я не знаю, чи можна це виправити, але думаю, зараз настав дуже важливий момент для Трампа. Він повинен знайти спосіб зменшити темп, дійсно засвоїти нові уроки. Це як "The Apprentice" (реаліті-шоу "Стажер"), за винятком того, що тепер він стажер, а не бос, і він не може сказати: "Ти звільнений". Навпаки, американський народ може звільнити його".

Залиште свій коментар

Вибір редакції