НАТО завершує місію в Лівії

НАТО завершує місію в Лівії

Расмуссен: Ми створили умови для того, щоб лівійський народ самостійно визначав своє майбутнє / Фото: AFP

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що операція північно-атлантичного альянсу в Лівії була однією з найбільш успішних в історії НАТО.

Місія НАТО в Лівії, що тривала сім місяців, формально завершиться за хвилину до напівночі за лівійським часом у понеділок, повідомляє BBC .

Цьому рішенню передувало голосування в Раді Безпеки ООН, у ході якого 15 членів Совбеза одноголосно висловилися за скасування бесполетной зони над Лівією 31 жовтня з 23:59 годин за лівійським часом.

У березні Рада Безпеки санкціонував "всі необхідні міри" для захисту цивільного населення.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що операція північно-атлантичного альянсу в Лівії була однієї із самих успішних в історії НАТО.

Рада Безпеки ухвалила завершення операції НАТО, незважаючи на заклики Національної перехідної ради Лівії (НПС) продовжувати військову кампанію.

Лівійський посланник в ООН сказав, що НПС потрібно більше часу, щоб оцінити потреби нової влади Лівії в сфері безпеки.

Але дипломати заявили, що мандат на захист цивільного населення був виконаний, а будь-яка інша допомога в області безпеки повинна обмовлятися окремо.

Невелика група військових радників НАТО залишиться в Лівії, щоб допомогти Національній перехідній раді.

Нагадаємо, перші винищувачі місії відправилися в Лівію 19 березня, після того, як сили полковника Каддафи підійшли до міста Бенгазі, що находивлись під контролем повстанців.

За час операції в Лівії військові літаки НАТО зробили більше 26 тис. вильотів, у тому числі майже 10 тис. вильотів, у ході яких були нанесені бомбові удари. У результаті були знищені більше 1000 танків, бойових машин і знарядь.

Читайте також:

НАТО призначило кінець війни в Лівії на Хелловін

Нова влада Лівії попросила НАТО затриматися в країні

Франція вважає операцію НАТО у Лівії закінченою

85 жителів лівійського села загинули через бомбардування НАТО

МЗС Франції: НАТО недооцінила здатність сил Каддафі до опору

НАТО завершує місію в Лівії

НАТО завершує місію в Лівії

Повʼязані теми:

Наступна публікація