Нова Держдума Росії почала роботу на тлі протестів

Дата публікації
Перегляди
1032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нова Держдума Росії почала роботу на тлі протестів

Держдума РФ шостого скликання урочисто відкрила нову "п'ятирічку" / Фото: AFP

У Росії почала роботу Держдума шостого скликання. Перед урочистим відкриттям біля будівлі затримали 25-х опозиціонерів.

У Росії зібралася Державна дума нового (шостого) скликання, вибори до якої 4 грудня призвели до масових протестів опозиції.

В день урочистого відкриття біля будівлі Думи на вулиці Тверській у Москві поліція затримала близько 25 учасників несанкціонованого мітингу проти порушень на виборах.

Засідання відкрив найстаріший депутат нижньої палати парламенту (який ще за радянських часів був секретарем ЦК КПРС), представник фракції "Єдиної Росії" Володимир Долгих.

Він зачитав, що "Єдина Росія" отримала в Держдумі 238 депутатських мандатів, КПРФ - 92 мандата, "Справедлива Росія" - 64 мандата і ЛДПР - 56 мандатів.

Таким чином, нагадаємо, провладна "ЄР" втратила конституційну більшість, і тепер для ухвалення рішень їй доведеться шукати собі однодумців серед інших партій.

На посаду спікера (Борис Гризлов, який обіймав це крісло протягом майже 10 років, вирішив скласти свій депутатський мандат) єдинороси висунули Сергія Наришкіна, ЛДПР - Володимира Жириновського, КПРФ - Івана Мельникова. В новій Думі будуть два перших віце-спікера, а також шість "звичайних" заступників.

Як відомо, після виборів у Росії не вщухають акції протесту незгодних з результатами голосування. Найбільший мітинг опозиції пройшов 10 грудня на Болотній площі. За різними оцінками, на нього зібралося до 100 тисяч людей. Наступна акція запланована на 24 грудня на проспекті Сахарова.

Читайте також:

Багаторічний спікер Держдуми Росії пішов з парламенту

Горбачов зажадав анулювати результати виборів у Росії

В російських областях проголосували по 140% виборців

Захід розцінив вибори в Росії як ляпас "царю Володимиру"

Нова Держдума Росії почала роботу на тлі протестів

Нова Держдума Росії почала роботу на тлі протестів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1032
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація