У Бенгазі провели офіційну церемонію, на якій оглосили Ліві. вільною і незалежною - від Муаммара Каддафі.
У ході офіційної церемонії, що проходить в неділю на площі Тахрір в Бенгазі, керівництво Національної перехідної ради (НПС) проголосило Лівію "звільненою" від режиму Муаммара Каддафі, який правив країною впродовж 40 років, пише ВВС Russian.
Величезний натовп лівійських громадян зібрався поблизу казарми, де в лютому було покладено початок повстання проти диктатури Каддафі, і з радістю зустріла нових лідерів країни, що оголосили Лівію "вільною".
"Я вітаю тих мучеників, які віддали свої життя за свободу, - заявив керівник військового органу Нацради Омар аль-Харірі. - Сподіваюся, що наші рани скоро заживуть, а зниклі безвісти повернуться додому, щоб допомогти нам будувати нову, вільну Лівію".
Очікується, що наступним кроком для країни стане призначення дати виборів нового лідера і вибір складу Національного Конгресу, головним завданням якого буде створення нової конституції.
Син Каддафі поклявся помститися за смерть батька
Медики провели розтин тіла Каддафі
Каддафі хотіли залишити живим, але "все вийшло з-під контролю"