Обамі набридло, що Китай  постійно обкрадає США

Президент США нагадав Китаю про авторські права і інтелектуальну власність.

Президент США Барак Обама закликав Китай припинити практику викрадення американської інтелектуальної власності і дати своїй валюті - юаню - підрости.

"Для такої економіки, як США - де наше головна ринкова перевага полягає в нашому знанні, наших інноваціях, авторських правах - для нас неприйнятно не отримувати необхідного нам рівня захисту (інтелектуальної власності) на таких великих ринках, як китайський", - сказав глава Білого дому під час виступу на саміті АТЕС, що проходить в Гонолулу.

У своєму виступі Обама також зазначив, що з моменту свого вступу на посаду президента США заявляв, що Пекіну необхідно "грати за правилами", у тому числі і в питаннях, пов'язаних з політикою валютного курсу.

На думку ряду американських політиків та економістів, китайський юань недооцінений відносно долара приблизно на 40%, що дає Пекіну перевагу в торгівлі, роблячи китайські експортні товари значно дешевше.

Утім, влада Китаю неодноразово заявляла, що дисбаланс у торгівлі між КНР і США пов'язаний не стільки з курсом юаня, скільки з тим, що дві країни мають неоднакову структуру торгівлі та інвестицій, різний рівень накопичень та споживання.

Крім того, Китай є найбільшим кредитором США. Загальна сума американських боргів, які належать Пекіну, становить 1,1 трильйона доларів.

Читайте також:

Саркозі поскаржився Обамі, що прем'єр Ізраїлю - "брехло"

За 20 хвилин до вбивства бен Ладена Обама грав у гольф

США починають війну з "Божою армією опору" через нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: