Поліція Ріо-де-Жанейро на БТРах і вертольотах відвоювала у наркомафії район

Спецоперацію задля чемпіонату світу з футболу і Олімпійських ігор 2016 року вдалося провести без жодного пострілу.

Поліція і армія Бразилії за підтримкивертольотів і бронетехніки увійшла в Росінью - найбільший район Ріо-де-Жанейро, де промишляють наркоторговці. Спецоперація пройшла без єдиного пострілу, пише ВВС Russian.

В результаті найбільша фавела Бразилії, яка останні 30 років перебувала під контролем наркомафії, перейшла до рук правоохоронних органів.

Фавелами в Бразилії називають райони самозабудови - нетрі зазвичай з високим рівнем злочинності. Багато з них зосереджені в Ріо-де-Жанейро.

Влада відкрито оголосила про плани ввести поліцейські сили у Росінью за кілька днів. Деякі з жителів району залишили свої будинки в середу, коли поліція почала встановлювати блокпости на виїздах із району.

У четвер на одному з таких постів було заарештовано місцевого злочинного лідера Антоніо Франсиску Бонфі Лопеса на прізвисько "Нем", якого знайшли в багажнику автомобіля.

Чоловік, що був за кермом машини, намагався послатися на дипломатичний імунітет, заявивши, що є почесним консулом Демократичної Республіки Конго. Зрозумівши, що уникнути огляду не вдасться, "консул" спробував дати поліцейським хабар. У перерахунку на долари запропонована сума становила близько 570 тисяч.

Бразильська влада почала послідовно встановлювати контроль на нетрями Ріо після того, як місто отримало право провести чемпіонат світу з футболу 2014 року і Олімпійські ігри 2016 року. З 2008 року поліція відновила контроль над 20 фавелах.

Фавела Росінья, в якій живуть близько 120 тисяч осіб, до останнього часу була найважливішим центром бразильських наркоторговців. За деякими даними, їх виручка від продажу наркотиків перевищувала 50 мільйонів доларів щороку.

Читайте також:

"Місто Бога" в Ріо отримало власний банк і валюту

Бразильська поліція газом розігнала протестуючих проти приїзду Обами

Бразильські поліцейські протаранили літак контрабандистів

Повʼязані теми:

Наступна публікація