Посол ЄС розповів, як українська влада не виправдала їх очікування

Посол ЄС розповів, як українська влада не виправдала їх очікування

Тейшейра каже, що Янукович все прекрасно розуміє

Жозе Мануель Пінту Тейшейра каже, що на найвищому рівні українська влада дала підстави очікувати звільнення Тимошенко.

Українська влада чітко дала зрозуміти високопосадовцям з Євросоюзу, що лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко буде звільнено, однак цього так і не було зроблено.

Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

На питання, чи правда, що українська влада обіцяла звільнити Тимошенко для отримання угоди про асоціацію з ЄС, а потім не виконала своїх зобов'язань, Тейшейра відповів:

"Я не можу сказати, що були обіцянки (випустити Тимошенко). Але нам чітко дали це зрозуміти під час декількох зустрічей на високому рівні. Тобто, у нас сформувалися саме такі очікування".

Він уточнив, що чиновники ЄС чекали, що "буде знайдене рішення, як вийти із ситуації із судом, під час якого не були дотримані стандарти верховенства права".

Коментуючи висловлювання деяких українських політиків про те, що ЄС тисне на Україну, зокрема, у справі Тимошенко, Тейшейра зазначив:

"По-перше, ми не нав'язуємо волю Євросоюзу Україні. Навпаки, це Україна говорить, що хоче бути частиною європейської родини, Європейського Союзу".

"Дійсно, нині є перешкода на шляху до завершення переговорів (про асоціацію з ЄС) – Україна вимагає більшого, ніж ми можемо зараз пообіцяти. Київ хоче зафіксувати перспективу членства в ЄС. Ми можемо гарантувати це лише країнам, які просунулися значно далі у повазі до наших цінностей. Тому Євросоюз нічого не нав'язує", - додав він.

Він додав, що Тимошенко судили за законами, написаними в часи Сталіна і Хрущова і "це не співвідноситься із європейськими цінностями".

"Навіть сам судовий процес не відповідав нашим уявленням про правосуддя. Якщо Україна хоче бути частиною європейської родини, вона має поважати наші цінності. Ми не робитимемо винятків для України, і ніколи їх не робили для інших країн, які приєднувалися до Євросоюзу", - заявив голова представництва ЄС.

Тейшейра зазначив, що лише після сприйняття Україною засадничих цінностей ЄС – поваги до демократії, прав людини, верховенства права, члени Євросоюзу можуть досягти консенсусу в тому, щоб запропонувати Україні членство.

"Тобто немає жодних підстав використовувати питання перспективи членства як перешкоду для завершення переговорів про асоціацію", - додав він.

"Ваш президент прекрасно розуміє, що означає угода про асоціацію, і які можливості для України вона відкриває, і що треба зробити, щоб відкрилася перспектива членства в ЄС", - наголосив також голова представництва ЄС.

Читайте також:

Посол ЄС назвав "нелюдськими" умови, в яких судять Тимошенко

Юлія Тимошенко: 100 днів за ґратами

Януковича не пустили до Брюсселя через погану атмосферу

Повʼязані теми:

Наступна публікація