Лукашенко заборонив флешмоби як небезпечні для білорусів

Голова верхньої палати пояснив, що інші країни змушені використовувати водомети, гумові кулі і кийки, а владі білорусі завдяки цьому закону не доведеться.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав поправки в закон про масові заходи, які передбачають несанкціоновані флешмоби.

Відтепер у Білорусі необхідно буде питати дозволу місцевої влади на масову присутність людей в громадському місці, якщо вони хочуть висловити незадоволення суспільно-політичними настроями чи протест, в тому числі за допомогою флешмобу, організованому через інтернет.

"Це своєчасний закон. По світу йде хвиля протестів. Влада цих країн змушені стріляти гумовими кулями, використовувати водомети, бити кийками. Чому? Тому що не вжили заходів, не встановили порядок, як проводити масові заходи", - прокоментував закон голова Ради Республіки (верхньої палати) Анатолій Рубінов.

У свою чергу, глава МВС Анатолій Кулешов заявив, що поправки до закону "направлені на забезпечення безпеки не окремої групи людей, а всього суспільства".

"При розробці законопроекту вивчався аналогічне міжнародне законодавство і білоруський закон найбільш демократичний у порівнянні з діючими в розвинених демократичних країнах", - зазначив глава МВС.

Однак білоруські правозахисники заявили, що поправки в закон "Про масові заходи" "порушують права громадян на мирні зібрання, гарантовані як Конституцією Білорусі, так і базовими нормами міжнародного права, вводять адміністративну відповідальність громадян за невинні дії і бездіяльності".

Крім того, набирають чинності поправки в законодавство, що регулює суспільно-політичну діяльність, передбачають кримінальне покарання за отримання закордонного фінансування для недержавних організацій в порушення законодавства Білорусі.

Також забороняється громадським об'єднанням зберігати гроші, дорогоцінні метали та інші цінності в банках та небанківських кредитно-фінансових організаціях, що знаходяться на території іноземних держав.

Як відомо, останні акції протесту в Білорусі були організовані через інтернет. Люди, попередньо домовившись в соціальних мережах, виходили на площі і мовчки аплодували.

Читайте також:

Посол України похвалив Лукашенка за відсутність демонстрацій

У Білорусі фактично ввели заборону на протести

Білоруси боротимуться проти Лукашенка за допомогою будильників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: