Перший інцидент в Ормузькій протоці: Іран пограв м'язами перед США

Перший інцидент в Ормузькій протоці: Іран пограв м'язами перед США

Іранські катери робили провокаційне маневрування поруч з американським судном / Фото: rus-obr.ru

Інцидент стався ще 6 січня, але відомо про нього стало тільки наприкінці минулого тижня.

В Ормузькій протоці стався інцидент між військовим кораблем США та іранськими катерами. Після цього високопоставлені військові чини Ірану заявили, що Вашингтон все одно не зможе перешкодити Тегерану перекрити стратегічно важливу для світового нафтового ринку водну акваторію.

Як повідомляється, інцидент стався ще 6 січня, але відомо про нього стало тільки наприкінці минулого тижня.

Іранські швидкохідні катери робили провокаційне маневрування поруч з американським амфібійно-транспортним кораблем-доком New Orleans, наблизившись до нього на відстань в 450 метрів. При цьому вони не реагували на попередження американського військового судна.

Ще один інцидент стався в цей же день біля берегів Кувейту. Іранські катери також на великій швидкості наближалися до сторожового кораблю американської берегової охорони. При цьому на борту катерів було видно стрілків, які стояли біля гармат.

Після цього влада Ірану зробила відповідну заяву. Як наголосив представник військового командування Ірану Масуд Джазаері: "Незважаючи на інформаційні кампанії і спроби пропаганди, американцям не вдасться протистояти діям Ірану в певних областях, в тому числі включаючи можливий план перекрити Ормузську протоку".

Нагадаємо, наприкінці грудня Тегеран пригрозив перекрити єдиний вихід з Перської затоки в тому випадку, якщо Захід доб'ється від споживачів іранської нафти зниження обсягів закупівель і провів широкомасштабні десятиденні військові навчання ВМФ.

У відповідь США заявили, що не допустять перекриття Ормузської протоки, якою експортується левова частка арабської нафти. Як доказ серйозності своїх намірів Вашингтон посилив свою присутність у Перській затоці - чергування в Аравійському морі будуть нести відразу дві авіаносні ударні групи США.

Читайте також:

Росія заявила, що НАТО готує змову проти Сирії та Ірану

США погрожують Ірану розгромом і знищенням ядерної програми

Кандидат у президенти США готовий розбомбити ядерні об'єкти Ірану

Обама ввів проти Ірану нові санкції через ядерну зброю

Іран показав захоплений таємний безпілотник США - "кандагарського звіра"

Повʼязані теми:

Наступна публікація