Помер патріарх радянської космонавтики Борис Черток

Дата публікації
Перегляди
1265
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Помер патріарх радянської космонавтики Борис Черток

Борис Черток не дожив кількох місяців до свого 100-річчя / Фото: 1tv.ru

Соратник Сергія Корольова, видатний учений-конструктор Борис Черток не дожив кілька місяців до свого 100-річчя.

У Москві помер легендарний російський конструктор ракетної техніки Борис Черток, соратник Сергія Корольова. Йому було 99 років.

"Вранці 14 грудня помер видатний діяч, патріарх російської космонавтики, лауреат Ленінської премії Борис Черток", - повідомила секретар академічних читань з космонавтики, відомих як "Королівські читання", Алла Медведєва.

Черток багато років керував підготовкою та проведенням "Королівських читань".

Про дату та місце похорон буде оголошено згодом.

1 березня 2012 академіку виповнилося би 100 років. Він народився в 1912-му в місті Лодзь Російської імперії (територія сучасної Польщі).

У 1930-му почав працювати електромонтером на авіаційному заводі №22 в Москві, що випускав важкі бомбардувальники. У серпні 1938 року обійняв посаду начальника конструкторської бригади "спецобладнання і озброєння літаків" на тому ж заводі.

У 1940 році Черток закінчив Московський енергетичний інститут. Брав участь у Великій вітчизняній війні і 2травня 1945 року в званні майора розписався на Рейхстазі.

Після війни в радянській окупаційній зоні на території Німеччини Черток організував інститут "Рабе", який займався вивченням і розвитком техніки управління балістичними ракетами дальньої дії. На базі інституту в 1946 році був створений новий інститут - "Нордхаузен", головним директором якого був призначений Сергій Корольов.

Вся науково-інженерна діяльність Чертока з цього часу пов'язана з розробкою і створенням систем для управління ракетами і космічними апаратами. Він створив школу, яка до теперішнього часу визначає наукові напрями і рівень російської техніки пілотованих космічних польотів.

Читайте також:

Розсекречено причину смерті Юрія Гагаріна

Ім'я Гагаріна стало брендом

Мєдвєдєв пообіцяв створити ядерний двигун для польотів на інші планети

Росія планує створити базу на Місяці за 20 років

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
1265
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація