Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прем'єр Іспанії вперше від початку кризи приїхав до Каталонії

Він закликав покласти край "сепаратистському хаосу".

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой вперше від початку каталонської кризи відвідав буремний регіон.

Про це повідомив ТСН. Ранок.

Він закликав покласти край "сепаратистському хаосу" і заохочував прихильників єдності країни прийти на вибори у грудні.

Цими вихідними на вулиці Каталонії вийшли прибічники незалежності регіону. Участь у мітингу взяло майже 750 тисяч людей. Вони вимагали звільнити з-під варти вісьмох каталонських політиків, яких затримали після проголошення незалежності регіону.

Нагадаємо, раніше депутати парламенту Каталонії проголосували за проголошення незалежності від Іспанії. Мадрид слідом за цим рішенням усунув від роботи виконавчу владу Каталонії,  розпустив регіональний парламент. У той же час уряди багатьох країн висловилися в підтримку цілісності Іспанії.

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії і заявляв, що не повернеться до Іспанії, якщо йому не буде гарантовано справедливий судовий розгляд. Він і його чотири помічника розшукуються за звинуваченням у заколоті, зловживанні державними коштами, непокорі владі тощо. Сепаратисти здалися місцевій поліції, а суд відпустив їх на поруки. Пучдемона та чотирьох міністрів умовно звільнили, доки суд не ухвалить постанови про виконання європейського ордеру на арешт, який виданий Іспанією. До рішення суду політики повинні залишатися у Бельгії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції