Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За чи проти каталонської незалежності. Реакція світу на рішення у Барселоні

Україна разом із усім цивілізованим світом підтримала єдність Іспанії.

Жодна з країн світу наразі не визнала незалежності Каталонії і її вихід зі складу Іспанії.

Заяви очільників держав звелись до одного: Каталонія – це частина Іспанії.

Однією з перших про своє небажання визнавати суверенітет Каталонії виступила Німеччина. Представник канцлера Штеффен Зайберт заявив в Twitter: «Суверенітет і територіальна цілісність Іспанії недоторканні і залишаються такими. Проголошена в односторонньому порядку незалежність порушує  принципи, які захищаються».

Україна виступила проти каталонської незалежності. Офіційну позицію озвучив міністр Павло Клімкін. «Україна підтримує державний суверенітет та територіальну цілісність Іспанії у межах міжнародно-визнаних кордонів. Ми підтримуємо дії уряду Іспанії з врегулювання кризи в рамках чинної Конституції, дотримання законодавства та забезпечення поваги до прав усіх громадян», - повідомив міністр в Twitter.

Повністю підтримали позицію ФРН у Франції. Глава МЗС Жан-Ів Ле Дріан від імені держави повідомив, що Париж бачить Іспанію єдиною і сильною, а «співрозмовник один – це уряд в Мадриді». Він закликав каталонську владу дотримуватися верховенства права і конституційних норм.

Оголошення незалежності Каталонії регіональним парламентом _10
Reuters

НАТО також оприлюднив офіційну позицію. Її суть полягає в одному: Іспанія – важлива держава в альянсі, тому підтримувати дестабілізацію не будуть.

Своєю чергою, прес-секретар президента США Сара Сандерс зазначила: «Ми повторюємо слова Держдепартаменту: ми підтверджуємо, що підтримуємо єдину Іспанію».

Також в підтримку територіальної цілісності Іспанії виступили в Британії, Туреччині, Росії, Мексиці, Сербії тощо.

Відео Каталонські депутати проголосували за утворення нової країни – республіки Каталонія

Про підтримку каталонської незалежності заявили тільки невизнані території. Зокрема, йдеться про Південну Осетію та Абхазію, які незаконно проголосили незалежність від Грузії. Південна Осетія готова розглянути питання про визнання незалежності Каталонії, заявив «глава МЗС» Дмитро Медоєв. "Референдум - вища форма демократичного волевиявлення народу, і ніхто не має права відмовити каталонцям в прагненні до здобуття власної держави", - сказав він.

Оголошення незалежності Каталонії регіональним парламентом _16
Reuters

Аналогічної позиції дотримують в Абхазії. "Ми готові розглянути питання про визнання Каталонії як незалежної держави, але поки про це говорити передчасно... Попереду ще цілий ряд нормативно-правових актів, які повинні бути закріплені урядом Каталонії, щоб вона вважала себе незалежною державою. Після цього, якщо вони звернуться до нас із проханням про визнання, ми, звичайно ж, готові це розглядати ", - сказав РИА Новости Кан Танія, який називає себе заступником міністра закордонних справ невизнаної Абхазії.

Представник влади французької Корсики підтримав рішення парламенту Каталонії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції