Російські вчені впритул наблизились до створення літаючих тарілок

Російські вчені готові створити плазмову оболонку, яка збільшить швидкість і маневреність надзвукових літаків у рази.

Російські вчені на крок ближче підійшли до створення "літаючих тарілок", а саме так званої плазмової оболонки для надзвукових літаків, що дозволить у рази збільшити швидкість і маневреність літальних апаратів.

У Самарській філії Фізичного інституту ім. П.М. Лєбєдєва Російської академії наук практично прояснили природу, структуру і вплив "ударних хвиль у нерівноважному середовищі", яка виникає навколо крила літального апарату. За однією з версій, саме управління такими хвилями і дозволить досягти тієї немислимої маневреності літальних апаратів, якою письменники-фантасти наділяють кораблі прибульців.

"Дуже важливо розібратися у всіх деталях змін опору і структури ударної хвилі, - розповів один з основних розробників теорії, аспірант Самарського державного аерокосмічного університету ім. С. П. Корольова Рінат Галімов. - Без цього неможливо перейти до практичного застосування ідеї плазмової оболонки гіперзвукового літака".

За його словами, "керуючи цим потоком за допомогою магнітного поля, можна буде керувати і самим літаком, але для цього потрібно створити потік плазми в потрібному місці і з потрібними властивостями".

За виконану роботу молодий вчений в кінці квітня цього року отримав медаль Російської академії наук.

Керівник робіт доктор фізико-математичних наук Нонна Молевіч повідомила, що роботи над створенням плазмової оболонки ведуться вже більше 20 років. Одним з основоположних в цій області є відкриття російських вчених, зроблене ще в кінці 1980-х років. "Це можна назвати стартом зародження нової науки - плазмової аеродинаміки", - говорить Молевіч.

На даний час самарські фізики зайнялися дослідженням структури ударної хвилі в хімічно активних сумішах. У роботі знайшлися також цікаві астрофізичні програми. Виявилося, що такий підхід застосовний і до дослідження нерівноважного міжзоряного газу, тому дослідження в цьому напрямку допоможуть пролити світло і на природу деяких астрофізичних явищ.

Читайте також:

Вченим вдалося штучно відновити нервові клітини

На світ з'явився перший клонований бойовий бик

Вчені видали каталог усіх живих істот Землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: