Росіяни списали падіння "Фобос-Ґрунту" на спалахи Сонця

Дата публікації
Перегляди
1341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росіяни списали падіння "Фобос-Ґрунту" на спалахи Сонця

Російський супутник могла "збити" хмара плазми, яку викинуло Сонце / Фото: Вести

Росія визначилася з версією катастрофи свого супутника: винен спалах на Сонці, а не радар NASA.

Спеціальна комісія, яка розслідує причини падіння "Фобос-Ґрунту", назвала основною причиною провалу програми космічного супутника аномальну сонячну активність.

Таким чином, за висновками влади РФ, подію можна вважати "трагічною випадковістю", повідомляє агентство "Інтерфакс" з посиланням на джерело в космічній галузі.

За словами співрозмовника агентства, комісія зіставила дату запуску супутника (9 листопада) та потужний спалах на Сонці (4 листопада), що супроводжувався викидом корональної маси. Вона важила кілька мільярдів тонн і викликала серію магнітних збурень, які не вщухали протягом декількох тижнів.

"Не виключено, що російський космічний апарат через трагічну випадковість потрапив у хмару плазми. Якби "Фобос-Ґрунт" був запущений пізніше 9 листопада, можливо, сьогодні він перебував би вже на шляху до Червоної планети", - сказало джерело.

Отже, згідно з висновками комісії, російський апарат не був жертвою радара NASA на Маршаллових островах, як припускалося раніше.

Нагадаємо, "Фобос-Ґрунт" мав стати російською відповіддю на американські програми з вивчення Марса. Однак він став черговою "жертвою" в низці нещасть, які останнім часом переслідують російську космічну техніку.

Після виходу на опорну орбіту в апарата не включилися двигуни, в результаті чого він залишився на цій орбіті. Там він пробув до 15 січня 2012 року, поки не зійшов з орбіти і не згорів у щільних прошарках атмосфери, а незгорілі залишки впали в Тихий океан.

Однак особливий ажіотаж, у тому числі і провідних світових ЗМІ, викликало перше пояснення Москви щодо можливої ​​причини катастрофи. Влада припустила, що апарат міг опинитися в зоні дії американського радара, встановленого на атолі Кваджалейн (Маршаллові острови), який на той момент відстежував траєкторію одного з астероїдів. Однак в NASA запевнили, що вони тут ні до чого.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
1341
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація