Румунія вже готується до експорту "українського" газу

Дата публікації
Перегляди
2170
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Румунія вже готується до експорту "українського" газу

Басеску робить з Румунії самостійного постачальника газу / Фото: AFP

Поклади газу біля Зміїного в три-шість разів перевищують річний обсяг споживання його країною.

Румунія в перспективі має всі шанси не тільки забезпечити свої внутрішні потреби в енергоносіях, а й стати експортером природного газу.

З такою заявою виступив президент Румунії Траян Бесеску під час відвідування геологорозвідувального човна Deepwater Champion корпорації ExxonMobil, яка веде роботи на Чорноморському шельфі біля Зміїного острова.

"З початком видобутку газу на Зміїному острові в 2015-2017 роках Румунія отримає можливість повністю забезпечити свою енергетичну безпеку і стати самостійним постачальником газу для європейських держав", - заявив Бесеску.

Як повідомлялося, в середині лютого 2012 корпорації OMV Petrom і ExxonMobil оголосили про наявність покладів газу на Чорноморському шельфі біля острова Зміїний, які в три-шість разів перевищують річний обсяг споживання природного газу в Румунії.

Нагадаємо, наприкінці лютого американська ExxonMobil і румунська Petrom виявили поклади газу поблизу острова Зміїний, які оцінюються в 42 млрд куб метрів.

Розробка родовища ведеться на території, відібраної в України при міжнародному арбітражі по лінії державного кордону на південний-схід від острова Зміїний.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2170
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація