Шотландія може провести референдум з питання незалежності

Незалежність Шотландії дасть можливість встановити з Англією нове і відповідне 21 століття "партнерство рівних".

Влада Шотландії опублікувала в понеділок, 30 листопада, так звану "Білу книгу", відповідно до якої рівно через рік має відбутися референдум з питання незалежності.

Представляючи в Единбурзі проект документа, перший міністр (глава виконавчої влади) Шотландії Алекс Салмонд заявив, що незалежність Шотландії дасть можливість встановити з Англією нове і відповідне 21 століттю "партнерство рівних", а також дозволить місцевому уряду більш ефективно будувати свою економіку.

"Настав час людям самим висловити свою думку про майбутнє Шотландії. Спори у шотландській політиці більше не стосуються питання, будуть зміни чи ні. Вони стосуються того, якими будуть ці зміни і права людей вільно вибирати своє майбутнє на чесному референдумі", - сказав Салмонд.

За його словами, незалежність дозволить Шотландському уряду не просто самостійно боротися з наслідками фінансової кризи, за збереження робочих місць, безпосередньо спілкуватися з Європою від свого ім'я, а й надасть можливість "прибрати ядерні боєголовки Trident зі своєї землі".

Шотландія має широку автономію у складі Сполученого Королівства, самостійно вирішуючи питання в таких сферах, як юстиція, охорона здоров'я, освіта та інші. З 1999 року відновлена діяльність шотландського парламенту.

Правляча Шотландська національна партія (Scottish National Party, SNP) здобула перемогу на парламентських виборах у 2007 році саме на хвилі націоналістичних настроїв. Проведення референдуму про незалежність Шотландії було одним з пунктів передвиборної програми SNP.

"Біла книга" допускає можливість здобуття незалежності і описує процедуру референдуму, однак документ також ставить питання про можливість розширення повноважень шотландського уряду у складі Великобританії.

Напередодні заяви Салмонда були опубліковані останні дані опитувань громадської думки. Як показують дані однієї з найбільших британських дослідних організацій Ipsos Mori, лише кожен п'ятий шотландець на сьогоднішній день готовий голосувати за "повну незалежність" Шотландії, тоді як 46% підтримують розширення автономії.

При цьому SNP, що не має більшості в шотландському парламенті, необхідно буде заручитися необхідною підтримкою інших партій для прийняття закону про референдум, а найбільші партії - лейбористи, консерватори та ліберал-демократи виступають проти нього. SNP, в якої 47 місць, потрібна підтримка ще як мінімум 18 депутатів шотландського парламенту.

Читайте також:

Сильні повені затопили Англію та південь Шотландії

Зливи викликали масштабні повені в Шотландії

Шотландія поновила розслідування теракту в Локербі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: