Сирійські військові вторглися на територію Лівану

Сирійські військові вторглися на територію Лівану

Сирійські війська / Фото: AFP

Близько півтора десятка сирійських солдатів займали позицію на пагорбі на території Лівану, поки їх не вигнали ліванські військові.

Сирійські війська ввечері 12 жовтня вторглися на територію сусіднього Лівану в районі міста Анджарі, пише The Daily Star.

За словами очевидців, півтора десятка сирійських військовослужбовців зайняли позиції на 150 метрів вглиб Лівану на пагорбі, з якого добре проглядаються околиці.

Свої дії вони ніяк не пояснили, проте відомо, що ця місцевість здавна використовується контрабандистами для перетину кордону.

Назад на свою територію сирійці повернулися тільки після втручання ліванських військових, які прибули до місця події і переконали сусідів у неправомірності їхніх дій.

За останні місяці сирійці вже кілька разів вторгалися на суміжну територію. Зазвичай це ставалося під час переслідування опозиціонерів, які втікали до Лівану, рятуючись від військових і поліції.

Під час одного з таких рейдів в долині Бекаа сирійці застрелили громадянина Лівану - місцевого фермера. Цей інцидент викликав обурення як його односельчан, так і більшості ліванських політичних партій.

Уряд цієї країни зажадав від Дамаска дотримуватися суверенітету і недоторканності Лівану.

Як відомо, сирійські війська більше півроку безуспішно намагаються придушити антиурядові виступи опозиції. В останні тижні це завдання ускладнилася тим, що противники режиму Башара Асада почали чинити збройний опір і вже провели кілька успішних операцій проти урядової армії.

Читайте також:

Українка, яка втекла з Сирії: там людей сотнями ховають у братських могилах

США готуються до повалення сирійського президента Асада

Ізраїль вперше за 25 років знову замінував кордон із Сирією

Очевидець штурму сирійського міста Хама: "Людей вбивали як овець"

Повʼязані теми:

Наступна публікація