Сноуден став реальним претендентом на премію Сахарова

Сноуден став реальним претендентом на премію Сахарова

Сноудена висунули на премію Сахарова / Фото: racurs.ua

Екс-агент ЦРУ потрапив у т.зв. шорт-лист номінантів.

Колишній співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден згадується серед претендентів на премію академіка Андрія Сахарова за 2013 рік. Прізвище американця, котрий переховується в Росії, вказується у "короткому списку" відібраних номінантів на здобуття цієї нагороди.

Сама премія вручається Європарламентом. Пропозицію нагородити саме Сноудена винесли представники відразу 2-х фракцій: "Зелені – Європейський вільний альянс" і "Європейські об'єднані ліві - Ліво-зелені Півночі".

Ім'я лауреата премії Сахарова за 2013 рік буде оголошено на сесії Європарламенту 10 жовтня. Урочиста церемонія вручення нагороди відбудеться 20 листопада.

У числі інших претендентів на премію Сахарова, що потрапили в шорт-лист, 16-річна правозахисниця Малала Юсуфзаі з Пакистану, а також група ув'язнених білоруських опозиціонерів.

Премія імені Андрія Сахарова вручається з 1988 року за досягнення в галузі захисту прав і основних свобод людини, розвитку демократії та відстоювання верховенства закону, повага до міжнародного законодавства і захисту прав меншин.

Раніше повідомлялося, що Сноуден отримав реєстрацію, але роботу в Росії ще не шукає.

Повʼязані теми:

Наступна публікація