Сьогодні американська Леді Ліберті святкує 125-річчя

Сьогодні американська Леді Ліберті святкує 125-річчя

Сьогодні статуї Свободи виконується 125 років

США в п'ятницю відзначають 125-річчя найвідомішого монумента, що став символом Америки - Статуї Свободи.

Дарунок французького народу "Новому світу" був присвячений 100-річчю Декларації Незалежності США в 1876 році, однак його урочисте відкриття відбулося десятьма роками пізніше. Щоб доставити 30-тонну скульптуру колоса в Нью-Йорк, її довелося розбити на 350 шматків.

Офіційно робота французького скульптора Фредеріка Огюста Бартольді називається Свобода, що осяює світ, але в Нью-Йорку її частіше називають Леді Ліберті.

Варта на розбитих оковах й 46-метровій фігурі, що нагору здіймає смолоскип, стала для американців уособленням волі, демократії, американської мрії. Піднята на Ліберті-айленді перед Манхеттеном довгі роки саме вона зустрічала прибуваючі в Нью-Йорк кораблі іммігрантів.

"Вона починала як символ дружби між Францією й Сполученими Штатами, згодом ставши символом нашої великої країни, а зараз відома у світі як міжнародний символ волі", - говориться в заяві головного директора національного меморіалу Статуя Волі й Елліс-айленд Девіда Лачсінгера.

У п'ятницю тут відбудеться урочиста церемонія прийняття американського громадянства, у якій будуть брати участь 125 американців у першому поколінні, що прибули з 40 країн світу.

Відомі актори по черзі будуть читати присвячений Леді Ліберті сонет, написаний в 1883 році Еммою Лазарус і вигравіруваний на стіні п'єдесталу. Торжества, що включають театралізовані подання й парад флотилії протривають цілий день і завершаться вражаючим феєрверком.

До свого ювілею Статуя Волі одержить цілком сучасні подарунки - навколо її смолоскипа буде встановлено п'ять веб-камер, і відвідувачі острова зможуть насолоджуватися видами, що відкриваються з 94-метрової висоти.

Однак уже наступного дня після свят Статую Свободи закриють на реставрацію. Як повідомляє керівництво національного меморіалу, ремонтні роботи протривають біля року, однак сам острів не буде закритий для туристів.

Планується, що в ході реконструкції будуть замінені старі сходи, з'являться нові ліфти, оновиться система водопостачання. Модернізація не торкнеться зовнішнього вигляду Статуї Свободи, що залишиться первозданним, завірило керівництво музею.

Читайте також:

Статую Свободи закривають на реконструкцію

Фотограф зняв пряме попадання блискавки у статую Свободи

Ніс Статуї Свободи виставили на продаж

Символом Америки - Статуя Свободи

Символом Америки - Статуя Свободи

Повʼязані теми:

Наступна публікація