Сьогодні католики усього світу святкують Різдво

Сьогодні католики усього світу святкують Різдво

У католицбкому святі святкують Різдво / Фото: AFP

У цей день в одному з хлівів під Віфлеємом народився Ісус Христос.

25 грудня католики святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем.

За біблійними переказами, цього дня у хліві Діва Марія народила Ісуса Христа. Вона разом із Йосипом втекла з Назарета, де Ірод наказав убити всіх немовлят. Цар злякався, що Син Божий зможе зайняти його трон.

У Віфлеємі Марія та Йосип не змогли знайти житла. Тоді зайшли до одного з хлівів. Там, у яслах, і з'явився на світ Ісус.

Першими, хто привітав новонародженого, були пастухи. Звістку про народження Божого сина їм принесли янголи. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу. Про появу Месії вони знали з легенд. Дорогу до міста їм вказувала яскрава зірка.

Різдву передує сорокаденний піст, останній вечір якого римо-католики називають Віділією. Тоді готують 12 пісних страв, а в помешканнях розсипають сіно. Після вечері люди йдуть на нічну службу до храму. Коли повертаються, співають колядки.

Православні та греко-католики святкують Різдво 7 січня. Вони користуються юліанським календарем, або новим стилем. Римо-католики відзначають це свято за григоріанським календарем, тобто на два тижні раніше.

Читайте також:

На подарунки коханкам чоловіки витрачають більше

Хлопець хотів залізти у будинок як Санта, але застряг у трубі

В Лапландії за Полярним колом відкрили офіс Санта Клауса

В Берліні "поганий Санта" масово труїть людей екстаз

Повʼязані теми:

Наступна публікація