Список Шиндлера продали за 2 млн доларів

Анонім продав відомий список Шиндлера за 2,2 млн доларів.

У США за 2,2 млн доларів продали один зі збережених примірників списку Оскара Шиндлера, який врятував від неминучої загибелі у нацистських концтаборах близько 1,2 тисячі євреїв.

Як йдеться в заяві продавця, список був проданий не на аукціоні, а за принципом "хто перший прийшов, тому й дістанеться", анонімним продавцем.

"Лише він один залишився в приватній колекції. Можливо, це найбільш важливий документ часів Другої Світової війни", - цитуються слова фахівця з продажу історичних документів Гарі Зімета.

За його словами, список на 13 сторінках було складено Шиндлером і його бухгалтером Іцхаком Штерном. Він датований 18 квітня 1945 року. Імена 801 людини супроводжуються відомостями про їх професії і датами народження.

Відзначимо, що існувало сім різних версій списку, з яких збереглися лише чотири варіанти. Один з них знаходиться в американському музеї Голокосту, інший у Федеральному архіві Німеччини в місті Кобленц, ще два виставлені в ізраїльському музеї Яд ва-Шем.

Тим часом, у квітні минулого року в одній з сіднейських бібліотек в Австралії був виявлений ще один оригінальний примірник списку Шиндлера. Документ знайшли серед наукових праць австралійця Томаса Кеніллі, автора книги Ковчег Шиндлера, за романом якого і був знятий голлівудський фільм Список Шиндлера.

Оскар Шиндлер народився 28 квітня 1908 року в моравському містечку Цвіттау, що входив тоді до складу Австро-Угорщини, в даний час це чеське місто Світава. У роки Другої світової війни він врятував 1,2 тисячі євреїв, надавши їм роботу на його підприємствах у Польщі та Чехії. Однак після війни його фігура викликала великі розбіжності: деякі ненавиділи його за силу, здатну протистояти нацизму, інші, євреї Шиндлера, - вихваляли.

У 1993 році чорно-білий фільм Стівена Спілберга "Список Шиндлера" отримав відразу дев'ять Оскарів, включаючи номінації "Кращий фільм" і "Кращий актор".

Читайте також:

В Австралії знайшли справжній "список Шиндлера"

Коко Шанель співпрацювала із нацистами

Американці шукають скарби нацистів у Мертвих горах

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: