США можуть напасти на Іран з території Грузії

США можуть напасти на Іран з території Грузії

Експерти вважають, що Саакашвілі піде на будь-які поступки США / Фото: AFP

Обама запросив до себе Саакашвілі: на думку експертів, США знадобиться допомога в разі посилення конфлікту з Іраном.

США можуть використати грузинську територію як плацдарм для нападу на Іран. Як очікується, це питання стане ключовим в переговорах між главами держав Бараком Обамою та Михайлом Саакашвілі, які зустрінуться 30 січня.

"Перше запрошення Саакашвілі в Овальний кабінет пов'язано з ситуацією в регіоні та зміцненням взаємодії між США і Грузією у сфері безпеки, зокрема і що стосується процесів навколо Ірану", - розповів незалежний експерт Георгій Нодія газеті "КоммерсантЪ".

Фахівці не сумніваються, що Михайло Саакашвілі задовольнить всі прохання США.

"Грузія буде найбільш лояльною до США в порівнянні з Туреччиною та іншими сусідами Ірану в разі початку війни", - запевнив конфліктолог Паата Закареішвілі.

На думку журналістів, інформацію про те, що Грузія найближчим часом може стати базою для збройних сил США, побічно підтверджується і тим, що Вашингтон в останні роки витрачав значні суми на реконструкцію військових аеродромів у Вазіані та Марнеулі і порту Батумі.

"Я не виключаю, що заради того, щоб утриматися при владі, Саакашвілі влізе у військову кампанію проти Ірану. Це може стати справжньою катастрофою для нашої країни. Війна проти Ірану не повинна вестися з нашої території", - заявив екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе.

Втім, багато експертів вважають, що Грузія не зможе надати США якоїсь реальної підтримки. Адже в Грузії з Іраном немає спільного кордону, а Вірменія і Азербайджан навряд чи дадуть згоду на проліт американських бойових літаків.

Нагадаємо, вірогідність нападу Ізраїлю чи США на Іран активно мусується ЗМІ ще з початку осені. Останнім часом конфлікт сторін загострився через ситуацію з Ормузькою протокою, що розділяє Іран та Оман.

Тегеран пригрозив перекрити протоку в разі, якщо Захід за допомогою санкцій спробує заблокувати експорт іранської нафти. США відповіли, що не допустять цього. З урахуванням особливої ​​важливості цього морського шляху в регіоні постійно чергують американські військові кораблі.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Призначення Саакашвілі
Наступна публікація