США розвідало плани Ірана про атаку на Штати
Частина керівництва Ірану схиляється до можливості атак на США.

Керівництво Ірану розколоте через розбіжності, частина лідерів схиляється до атак проти США у відповідь на тиск, який чиниться на режим.
Про це заявив голова національної розвідки США Джеймс Клеппер.
США і низка інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.
"Чвари серед еліт досягли нового рівня, зростає розкол між Вищим керівником Ірану Алі Хаменеї і президентом країни Махмудом Ахмадінежадом", - сказав Клеппер, виступаючи в понеділок, 30 січня, на засіданні комітету з розвідки сенату конгресу США.
За його словами, "змова з метою вбивства посла Саудівської Аравії в США в 2011 році показала, що частина іранського керівництва, зокрема, Хаменеї, змінили свої погляди і зараз більше налаштовані на проведення атак проти США за ті дії, які Сполучені Штати зробили проти режиму".
"Ми також стурбовані іранською змовою проти інтересів наших союзників", - додав Клеппер.
За його словами, Іран має намір і далі виступати "спонсором" атак проти США та їхніх інтересів по всьому світу.
Раніше представники американської розвідки звинувачували "Аль-Каїду" в організації атак проти "американських інтересів по всьому світу".
За повідомленнями ЗМІ, у жовтні минулого року федеральний суд Нью-Йорка пред'явив двом іранцям звинувачення в спробах здійснити теракти в посольствах Ізраїлю та Саудівської Аравії у Вашингтоні і вбити саудівського посла в США. Розкриття змови підтвердив генпрокурор США Ерік Холдер, який звинуватив у цьому "окремі групи в уряді Ірану".
Нагадаємо, вчора глава Пентагону Леон Панетта заявив, що Іран може створити ядерну зброю протягом одного року, а засоби її доставки - за два - три роки.