Українську армію озброять модернізованими бойовими вертольотами

Українську армію озброять модернізованими бойовими вертольотами

Вертоліт Мі-24 передадуть на озброєння вже в березні / Фото: wing.com.ua

"Родзинкою" проекту стане заміна застарілих радянських протитанкових керованих ракет Штурм-В на керовані по лазерному променю ракети "Бар'єр".

Сухопутні війська Збройних сил України планують прийняти на озброєння української армії модернізований бойовий вертоліт Мі-24 армійської авіації вже в березні.

Про це у вівторок, 31 січня, заявив глава департаменту розробок і закупівлі озброєнь та військової техніки Міністерства оборони Андрій Артюшенко.

"Модернізація бойової машини здійснюється в два етапи з участю українського і зарубіжного ОПК", - розповів Артюшенко.

За його словами, модернізований Мі-24 цілодобової експлуатації буде оснащений авіонікою і тепловізорами французької Sagem, а також новими двигуном і керованим озброєнням українських виробників.

"Родзинкою проекту стане заміна застарілих радянських протитанкових керованих ракет Штурм-В на керовані по лазерному променю ракети "Бар'єр", розроблені київським ДКБ "Луч", - зазначив Артюшенко.

Крім того, за його словами, нова модифікація двигуна ТВ3-117ВМА СБМ1В від запорізького ВАТ "Мотор-Січ" має поліпшені характеристики, включаючи можливість роботи бойової машини в умовах при температурі до +52 градусів за Цельсієм.

"На сьогоднішній день перший етап модернізації, в якому задіяні лише українські підприємства, завершений, що, за його словами, дозволяє прийняти вертоліт на озброєння ЗСУ вже в березні. Подальша глибока модернізація вертольота буде продовжена в рамках наступного етапу", - сказав Артюшенко, уточнивши, що оснащення Мі-24 прицільно-оглядовою станцією Sagem намічено на вересень 2013 року.

Нагадаємо, восени 2008 року Sagem і авіаремонтний завод Авіакон (Конотоп, Сумська область) підписали контракт про співпрацю за програмою модернізації бойових Мі-24 ЗСУ.

У зв'язку з труднощами фінансування програми співробітництво було призупинено у грудні 2009 року, а в грудні 2011 року сторони домовилися про його відновлення.

За деякими експертними оцінками, на часі в експлуатації ЗСУ знаходиться близько 60 бойових Мі-24.

Разом з тим, фахівці високо оцінюють експортні перспективи модернізованого Мі-24.

Повʼязані теми:

Наступна публікація