Стало відомо ім'я лідера на попередніх виборах генсека ООН

На пост претендують 13 осіб.

В Радбезі ООН пройшло перше попереднє голосування за кандидата на посаду генерального секретаря організації.

Найбільше голосів набрав колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш, - пише Reuters.

До 2015 року він був Верховним комісаром ООН у справах біженців. Процедура відбулася в четвер, 21 липня, за закритими дверима. Офіційного оголошення підсумків не передбачається. На посаду, крім Гутерріша, претендують 12 осіб. У їхньому числі колишній президент Словенії Даніло Тюрка, генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова (Болгарія), адміністратор Програми розвитку ООН Хелен Кларк (Нова Зеландія), міністри закордонних справ Аргентини Сусана Малькорра, Словаччини Мирослав Лайчак і Чорногорії Ігор Лукшич, колишні глави МЗС Македонії Срджан Керім, Молдови Наталія Герман, Сербії Вук Єремич і Хорватії Весна Пусіч. Також серед кандидатів — Крістіана Фігерес (Коста-Рика), до недавнього часу вона була виконавчим секретарем Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату.

Як передає ТАСС, друге голосування може відбутися 29 липня. Неофіційні вибори будуть проводитися до тих пір, поки всі 15 членів Радбезу ООН не прийдуть до консенсусу. Після цього відбудеться формальна процедура у відкритому режимі, потім претендента представлять Генасамблеї організації для затвердження.

Восьмий генсек ООН Пан Гі Мун на цій посаді він перебуває з 2007 року. Він повинен буде піти у відставку в кінці 2016 року, відпрацювавши два п'ятирічні терміни.

Нагадаємо, що західні аналітики називають реальною кандидатуру глави ЮНЕСКО, болгарки Ірина Бокова. Вона закінчила інститут у Москві, їй симпатизує Росія. А від США підтримують екс-прем'єра Нової Зеландії Хелен Кларк.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: