Суперникам Путіна напророкували кінець політичного життя

Дата публікації
Перегляди
3937
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Суперникам Путіна напророкували кінець політичного життя

Конкуренцію на наступних виборах Путіну зможе скласти лише Прохоров / Фото: AFP

Балотуватися на наступних виборах зможе лише Прохоров.

Російські експерти вважають, що з політиків, які претендували на посаду президента РФ, балотуватися на наступних виборах швидше за все зможе лише Михайло Прохоров. Про це пише "Сегодня".

У першу чергу, сумніви викликає політичне майбутнє лідера КПРФ Геннадія Зюганова, якому на момент наступної кампанії буде 74 роки.

"Ні Зюганов, ні Жириновський (йому в 2018-м виповниться 72 роки) не будуть балотуватися на наступних виборах, для них це була завершальна президентська кампанія. Їх політичний ресурс вичерпаний. Та у Зюганова і не буде шансів виграти, оскільки на той час його електорат в силу свого похилого віку зменьшиться. Можливо, в КПРФ скоро відбудеться зміна лідера", - заявив зокрема директор центру політінформації РФ Олексій Мухін.

Натомість екс-депутат Держдуми Сергій Марков вважає інакше.

"До 2018 року Зюганов збереже своє лідерство в КПРФ, де робить спроби оновлення партії. Поки Зюганов твердий у управлінні, і ознак його відходу з політики я не бачу… А Жириновський - геніальний політик, і до наступних виборів він збереже високий рейтинг. Не буде і нарікань з боку влади, оскільки він багато в чому надає підтримку Путіну. Не дарма Жириновський нещодавно сказав: "Я з вами навіки", - зазначив Марков.

Сергію Миронову на наступних виборах буде 65 років.

"Миронов, я думаю, серйозно програв. До того ж у партії "Справедлива Росія" є новий керівник і більш сильні лідери. Оксана Дмитрієва, наприклад. Але її на вибори може не пустити ліберально-економічне крило уряду, який її не любить", - вважає Марков.

Думки щодо Прохорова, якому в 2018-му буде 53 роки, розділилися.

"Очевидно, що Прохоров буде створювати свою партію, наприклад, Європейську партію Росії разом з Олексієм Кудріним (екс-міністр фінансів). Вони сконцентрують навколо себе протестний ліберальний електорат і цілком можуть на наступних виборах до Держдуми пройти в парламент", - заявив Марков.

На думку політолога Андрія Окари, Прохоров перетворився на надію всіх ліберальних сил.

"Я думаю, що він в російській політиці має майбутнє і через шість років буде дуже популярним російським політиком. За цей час він може навіть побувати прем'єр-міністром, в якийсь момент Путіну буде дуже вигідно поставити Прохорова в прем'єри, щоб списати на нього непопулярні соціальні реформи", - зазначив Окара.

У той же час Мухін вважає, що Прохоров не буде займатися політикою далі.

"Він бізнесмен. Він звик швидко реалізовувати якісь проекти, отримувати прибуток і позбавлятися від цього підприємства. А політичні проекти - вони довгострокові", - наголосив Мухин.

Григорію Явлінському, якого не допустили до виборів і якому в 2012-м буде 66 років, політологи дають небагато шансів.

"Явлінський - людина, яка навіть своїм зовнішнім виглядом не дуже надихає, але він не має жодних конфліктів з Кремлем… Протягом майбутніх 6 років він нічим себе не проявить. Він людина з минулого, і мені здається, що з ним політсила "Яблуко" приречена", - вважає Окара.

Слід зазначити, що російські політологи не впевнені, що Володимир Путін піде на четвертий термін.

"Путін стоїть перед дуже складною дилемою: або він залишиться відомим всім Путіним, або він стане новим Путіним, який вважає, що публічна конкуренція здатна розвивати країну. Якщо буде новий, то можна бути впевненим, що він навряд чи буде балотуватися на четвертий термін. Якщо він буде закручувати гайки, я вважаю, такий Путін просто не доживе в політичному плані до кінця третього терміну", - вважає Окара.

На думку Мухіна, Путін чудово розуміє, що він дуже ризикував, йдучи на третій термін.

"Я інтуїтивно розумію, що четвертий раз він не буде балотуватися. За найближчі роки відбудуться всі ті перетворення, які він задумав, і подальше перебування при владі зробить його лише зручною мішенню для критики", - зазначив експерт.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3937
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація