Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трамп звільняє Тіллерсона і вже знайшов йому заміну - NYT

Його замінить нинішній очільник ЦРУ Майк Помпео.

У Білому домі вже розробили план звільнення державного секретаря Рекса Тіллерсона, стосунки якого з президентом Трампом останнім часом були дещо напружені, пише NYT.

На посту його замінить Майк Помпео, що наразі очолює ЦРУ. Зазначається, що нову посаду він обійме найближчими тижнями.

Майк Помпео
Reuters
Майк Помпео

Усунення держсекретаря поклало кінець протистоянню між Трампом та Тіллерсоном, думки яких розходилися у таких важливих питаннях, як ядерна угода з Іраном, конфронтація з Північною Кореєю та постійні конфлікти з арабськими союзниками. За словами ЗМІ, Тіллерсон неодноразово називав Трампа "тираном", а той публічно заявляв, що секретар "даремно витратив свій час" на дипломатичну підтримку Північної Кореї.

Новина про зміну держсекретаря була очікуваною, оскільки чутки про це ширилися вже давно. Однак поки дехто вважав, що його замінить Ніккі Р. Хейлі, що є послом при Організації Об'єднаних Націй, пан Помпео став фаворитом Білого дому. Він консультував президента у політичних питаннях та підтримував того у переконанні, що тероризм та Північна Корея є головними загрозами безпеці США.

Про призначення республіканця Майка Помпео головою ЦРУ було повідомлено новообраним президентом США Дональдом Трампом у листопаді 2016 року. Вже у січні він обійняв посаду, отримавши від сенаторів 66 голосів проти 32. Свого часу він закінчив Гарвард, певний час працював адвокатом, служив у армії. А згодом пішов у бізнес та став президентом компанії Sentry International, що виготовляла та обслуговувала нафтопромислове обладнання.

Помпео виступає проти закриття в'язниці в Гуантанамо, де утримуються терористи. Засуджує ядерну угоду з Іраном. Звинувачує у постійних у терактах самих ісламськіх лідерів. Та відомий своїми скептичними настроями щодо зближення з Росією. 

ВідеоТСН.Тиждень зібрав найцікавіші факти з біографії держсекретаря США Рекса Тіллерсона

Залиште свій коментар

Вибір редакції