Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РПЦ дала більше самостійності своїй філії в Україні

Відтепер УПЦ МП керуватиметься безпосередньо з Києва.

У Москві на Архієрейському соборі було ухвалено рішення про надання Українській православній церкві Московського патріархату більшої самостійності від РПЦ.

Про це повідомляє агентство "Интерфакс".

"Учасники собору одноголосно підтримали прохання митрополита Київського і всієї України Онуфрія виділити для УПЦ окрему главу в статуті Московського патріархату", - заявили у прес-центрі церковників.

Також у рішенні зазначається, що УПЦ МП відтепер матиме центр керування у Києві, а не в Москві, а Загальноцерковний суд матиме дію на всі установи Московського патріархату, окрім України.

У прес-центрі також додали, що така ухвала лише задокументувала положення, що давно існували між Російською та Українською православними церквами.

Як відомо, скандальний церковний законопроект №4511 "Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, що визнана Верховною Радою країною-агресором" може діяти лише на церкви з центром у Росії. Якщо Архієрейський собор переніс керування УПЦ МП в Київ, вплив закону на релігійну організацію опиняється під питанням.

ВідеоЧи канонізує Путіна російська церква

Нагадаємо, глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій на засіданні Архієрейського собору РПЦ попросив підкреслити особливий статус Української православної церкви Московського патріархату в статуті РПЦ.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції