У Британії страшна посуха – людям заборонили приймати ванну і мити машини

Дата публікації
Перегляди
3217
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Британії страшна посуха – людям заборонили приймати ванну і мити машини

Британцям, які страждають від браку води, порадили збирати росу / Фото: The Guardian

Через нестачу води британцям рекомендували збирати росу, ванну замінити на 4-хвилинний душ, а машини та посуд за можливості не мити.

У Великобританії найбільша за останні 30 років посуха – зима видалася безсніжною і тривалий час вже немає дощів. Тому влада Сполученого Королівства вживає екстрених заходів зі скорочення споживання води.

Кожен третій британець, а це близько 20 мільйонів людей, відтепер зобов'язаний старанно економити воду: місцевим мешканцям заборонили без особливої потреби мити вікна, машини і навіть тарілки. Штраф за непокору – 1000 фунтів (1500 доларів).

Найбільша в Лондоні комунальна компанія розсилає всім листи з рекомендацією приймати легкий чотирихвилинний душ замість ванни та прати одяг вручну. За новими правилами, комісія може прийти додому і перевірити, як виконуються приписи.

Мити машини та поливати газони зі шлангів також заборонено. "Машини мити все-таки можна, але воду потрібно набирати у відро і акуратно протирати скла - це безпека. А ось чистий кузов під час засухи - не так важливо", - пояснив офіційний представник комунальної компанії Лондона Саймон Еванс.

Крім того, британцям порадили збирати навіть росу. У найбільш посушливому графстві Йоркшир рекомендують садити лаванду - її можна практично не поливати. Всі інші клумби і грядки засохли.

Води майже не залишилося й на мийці для кебів. 30 тисяч машин вийдуть на вулиці брудними. Профспілки вже планують страйк.

У водосховищах також порожньо. У ста кілометрах від Лондона повністю висохла колись повноводна ріка Кеннет.

Як пояснюють в Міністерстві природи, щоб врятувати ситуацію потрібна затяжна злива, щонайменше на тиждень. Всі обмеження обіцяють зняти, як тільки підуть дощі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3217
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація