У Німеччині помер автор "списку Шиндлера"

Знаменитий список для Оскара Шиндлера, який дозволив врятувати життя 1200 людей, склав єврей з Кракова Мітек Пемпер.

У західнонімецькому Аугсбурзі 7 червня у віці 91 року помер Мітек (Мечислав) Пемпер – людина, яка склала знаменитий "список Шиндлера".

Ім'я Пемпера, уродженця Кракова і єврея за походженням, відоме небагатьом. Він був помічником німецького бізнесмена Оскара Шиндлера, який у роки війни рятував приречених нацистами на знищення євреїв.

Будучи ув'язненим, Пемпер виконував обов'язки писаря та стенографіста коменданта концтабору "Плашила" у Кракові, есесівця Амона Гьота. І трохи пізніше, з ризиком для життя, саме він склав для Шиндлера знаменитий список, який дозволив врятувати близько 1200 людей.

"Я володів широкою інформацією про кожного ув'язненого (порядковий номер, дата народження, професія тощо). Розмова йшла про те, що, якщо ув'язнені в краківському концтаборі працюватимуть на армію, їх не відправлять до Аушвіцу на вірну смерть. Через деякий час Шиндлер зв'язався з впливовими знайомими в Берліні і зумів їх переконати, що для роботи в ім'я перемоги йому потрібні фахівці-євреї, 1100 людей. Неймовірно, але він отримав з Берліна дозвіл підібрати в концтаборі для своєї фабрики євреїв-фахівців", - пізніше згадував Пемпер.

Після війни Пемпер вивчав психологію і соціологію, консультував знятий в 1993 році всесвітньо відомий фільм американського режисера Стівена Спілберга "Список Шиндлера".

У 2001 році його нагородили Федеральним хрестом "За заслуги" першого класу, у 2007 році в посольстві Ізраїлю в Берліні Пемперу також вручили медаль "За порятунок життя", такою ж посмертно був нагороджений і Шиндлер. Шість років тому Пемпер став почесним громадянином Аугсбурга.

Читайте також:

Папа Римський зізнався, що був членом нацистської організації

У Нью-Йорку показали перший лист Гітлера про Голокост

В Австралії знайшли справжній "список Шиндлера"

ФСБ розкрила таємниці скарбів нацистського спецназу "Вервольф"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: