У Німеччині рівень підтримки партії Меркель впав до історичного мінімуму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Тим часом Зелені посилюють свої позиції серед виборців.

У Німеччині підтримка Християнсько-демократичного союзу (ХДС) на чолі з канцлеркою Анґелою Меркель та Християнсько-соціального союзу впала до нового історичного мінімуму. Про це свідчать дані опитування Sonntagstrend інституту Emnid, оприлюднені у неділю, 28 жовтня, виданням Bild am Sonntag.

Згідно з результатами опитування, зараз лише 24 відсотки респондентів підтримують блок сестринських партій ХДС/ХСС. Це на один відсотковий пункт менше, ніж минулого тижня, і так мало, як ніколи раніше. Тим часом Зелені посилюють свої позиції та зараз мають підтримку з боку 20 відсотків виборців. Згідно з даними видання, це є найвищим рівнем підтримки Зелених за останні сім років.

Третю позицію посідає правопопулістська "Альтернатива для Німеччини" (АдН), рівень підтримки якої становить 16 відсотків. А за Соціал-демократичну партію Німеччини (СДПН), як і минулого тижня, готові віддати голоси лише 15 відсотків респондентів. Вільну демократичну партію (ВДП) та Ліву партію підтримують по 10 відсотків виборців. В опитуванні, проведеному з 18 жовтня по 24 жовтня, взяли участь 1905 респондентів.

Нагадаємо, в останні місяці спостерігається тенденція до зниження підтримки партій "великої коаліції" у ФРН - ХДС/ХСС та СДПН. Проявляється вона і на земельному рівні. 14 жовтня в Баварії на виборах земельного парламенту ХСС не лише втратив абсолютну більшість, а й показав найгірший результат з 1950 року. А соціал-демократи взагалі опинилися на п'ятому місці. Це були перші регіональні вибори після формування навесні четвертого уряду канцлерки Анґели Меркель. Падіння популярності партій коаліції пов'язують у тому числі і з частими суперечками між партнерами.

У неділю відбуваються вибори до земельного парламенту Гессена, які також багато хто вважає лакмусовим папірцем у тесті на довіру населення до уряду в Берліні. Згідно з прогнозами, чинна коаліція у складі ХДС та Зелених може втратити більшість, а соціал-демократи - опинитися на третьому місці за результатами голосування. Водночас внаслідок виборів АдН має потрапити в останній земельний парламент країни, в якому вона поки що не представлена.

ВідеоМеркель вчетверте обрали на посаду канцлера Німеччини

Цього разу найвища посада в країні далася їй особливо складно. "За" проголосували 364 депутати, 315 – "проти". У залі парламенту Меркель підтримували її чоловік і мама, якій майже 90 років. На виході із будівлі бундестагу на Меркель спробував напасти невідомий, але його вчасно затримала охорона.

Меркель вчетверте обрали на посаду канцлера Німеччини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції