У Петербурзі в камери до затриманих на антикорупційному мітингу пустили газ – ЗМІ

Силовики нібито намагалися втихомирити "буйного" затриманого.

Затримані під час антикорупційного мітингу 12 червня в російському місті Санкт-Петербурзі заявили, що в 33-му відділку поліції, де вони провели ніч, у камери пустили газ.

Представники штабу опозиціонера Олексія Навального передали "ОВД-Инфо" аудіозаписи зі свідченнями постраждалих. На них про використання газу розповідають двоє свідків, ще два очевидці говорили безпосередньо з журналістами.

Стався інцидент в ніч проти 13 червня.

Один із затриманих, прізвище та ім'я якого не називається, стверджував, що поліція намагалася втихомирити "буйного затриманого", який не брав участь у мітингу. Вона пустила перцевий газ, однак його вентиляцією рознесло по інших камерах.

"Спочатку ми цього не відчули, але хвилин за 20 дійшло через вентиляцію, і праворуч, де були дівчата, і ліворуч від буйного, де були ми. У підсумку нас в камері було 11, і був (серед нас – Ред.) один астматик. Тобто йому було найгірше, він ледь не непритомнів, мені теж було дуже погано, все боліло, дихати неможливо. Дали, єдине, по пляшці води, я сорочку облив, щоб хоч якось було легше дихати, але це було марно. Кричали, намагалися сказати, щоб нам "Швидку" викликали, вони мовчали, посміхалися, говорили, що скоро все пройде", - наводить ресурс цитату одного з затриманих.

Інша свідок стверджує, що просто не могла дихати.

"Я вже зрозуміла, що, напевно, все, я гину, вмираю, тому що я намагаюся вдихнути і не можу. Я роблю вдих, і газ потрапляє мені в горло, і я ще більше задихаюся", - згадує вона.

Після приїхала швидка допомога, а людей перевели з камер до підвалу, де були тільки стільці та запилені лежанки.

Як повідомлялося раніше, 12 червня в десятках міст Росії пройшли антикорупційні акції. Опозиціонер Олексій Навальний звинуватив Кремль в спробі зірвати московський мітинг". В день проведення акцій його затримали в під'їзді власного будинку в російській столиці і відправили до СІЗО на 30 діб. В автозак силовиків потрапив й інший опозиціонер - Ілля Яшин, йому присудили 15 діб у СІЗО.

У цілому в Росії затримали майже 1,5 тисячі осіб.

Фотогалерея На мітингах проти корупції у РФ затримали сотні людей (12 фото)

Залиште свій коментар