У Єгипті розпочався референдум щодо зміни конституції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Голосування триватиме кілька днів.

У Єгипті відбудеться голосування за конституційні зміни, які потенційно дозволять президенту Абдель Фаттаху ас-Сісі залишитися на своєму посту до 2030 року.

Про це пише ТАСС.

Громадяни країни висловлять свою думку стосовно ухвалених парламентом поправок до основного закону, головною з яких є подовження президентських повноважень.

Минулого тижня парламент затвердив поправки до конституції щодо подовження терміну повноважень президента з чотирьох до шести років. Положення про те, що президент має право переобиратися не більше двох термінів поспіль, залишається чинним.

Згідно з рішенням виборчкому, єгиптяни будуть голосувати за кожною статтею окремо. Всередині країни референдум триватиме до 22 квітня включно, єгиптяни, які проживають за кордоном, голосують від 19 до 21 квітня. Підсумки мають бути оприлюднені не пізніше 27 квітня.

Зазначимо, що 63-річний Абдель Фатах ас-Сісі очолює Єгипет від червня 2014 року. Якщо поправки затвердять, і закон про повноваження президента вийде у новій редакції, нинішній глава єгипетської держави Абдель Фаттах ас-Сісі, обраний у 2018 році, керуватиме країною не до 2022 року, а до 2024. Не зважаючи на те, що ас-Сісі править вже другий термін, він матиме право балотуватися ще на один мандат і у разі перемоги залишиться при владі до 2030 року.

Відео У Єгипті до смертної кари засудили чоловіка, який жорстоко вбив українку

Кримінальний суд визнав зловмисника винним в убивстві з метою пограбування. Тіло 29-річної громадянки України у лютому минулого року виявили в орендованій квартирі в Хургаді. Там вона жила разом з чоловіком та працювала в одному з місцевих готелів.

У Єгипті до смертної кари засудили чоловіка, який жорстоко вбив українку

Залиште свій коментар

Вибір редакції