Україна потрапила до списку країн, де є раби

Дата публікації
Перегляди
5238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна потрапила до списку країн, де є раби

В Австралії склали список країн, де є раби / Фото: moygorod.sumy.ua

У країні проживає від 110 тисяч до 120 тисяч поневолених.

Україна посіла 86-те місце в рейтингу світового рабства Global Slavery Index 2013, який склала австралійська правозахисна організація Walk Free Foundation.

Згідно з дослідженнями, кількість людей, що перебувають у рабстві України, становить від 110 тисяч до 120 тисяч осіб.

При цьому сусідами по рейтингу стали Казахстан (85 місце) та Йорданія (87).

До десятки країн з найвищим рівнем рабства увійшли: Мавританія, Гаїті, Пакистан, Індія, Непал, Молдова, Бенін, Кот-д'Івуар, Гамбія і Габон. Найменший рівень рабства зафіксований в Ісландії, Ірландії і Великобританії, які розділили 160-те місце рейтингу. До десятки найбільш вільних від рабства країн також увійшли: Данія, Фінляндія, Люксембург, Норвегія, Швеція, Швейцарія та Нова Зеландія.

Найбільшу кількість рабів мають Індія, Китай, Пакистан, Нігерія, Ефіопія, Росія, Таїланд, Демократична Республіка Конго, М'янма і Бангладеш. На ці країни припадає 76 % від 29,8 млн рабів, які проживають сьогодні по всьому світу.

Безперечним "лідером" є Індія, де, за оцінками, живе від 13,3 млн до 14,7 млн рабів. При цьому, більшість поневолених утримують не іноземці, а самі громадяни Індії. Люди в рабство потрапляють через борги і підневільну працю.

Другою у рейтингу є КНР, де в рабстві 2,8 - 3,1 млн осіб. В країни широко застосовується рабство не тільки чоловіків, але й жінок, дітей. Вони працюють у багатьох галузях економіки, зокрема, в якості домашньої прислуги або примусового жебрацтва. Поширені також і сексуальна експлуатація жінок і дітей, примусові шлюби.

Третій у списку - Пакистан, де рабами вважають від 2 млн до 2,2 млн осіб.

При цьому правозахисники розширили визначення рабства. Туди увійшли: "положення або стан особи, щодо якої здійснюються деякі або всі повноваження, притаманні праву власності". Поняття "сучасного рабства", на думку дослідників, включає в себе, серед іншого, залежність від кредиторів, а також примушування до вступу в шлюб.

Нагадаємо, західні експерти констатували все більше поширення в Росії використання рабської праці. У рабство потрапляють в основному робітники-мігранти з бідних регіонів і колишніх радянських республік Середньої Азії.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
5238
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація