В Парижі "порушили сон Путіна" скривавленими матрьошками

Міжнародні правозахисники вирішили боротися зі свавіллям в Росії за допомогою відео зі скривавленими матрьошками.

Під час нещодавнього візиту прем'єра Росії Володимира Путіна до Франції незвичайний прийом йому влаштували правозахисники міжнародної організації Amnesty International.

У вечір приїзду глави російського уряду вони провели видовищну вуличну акцію під гаслом "Порушимо Путіну сон".

Поки Путін вечеряв зі своїм французьким колегою Франсуа Фійоном, близько 30 членів організації за допомогою відеопроектора демонстрували на фасадах будинків у багатолюдних туристичних районах столиці символічний 40-секундний ролик про масштабні порушення прав людини в Росії.

Головним "персонажем" сюжету став традиційний російський символ – матрьошка. На відео показані руки майстра, які збирають матрьошок.

Стіл, руки й самі дерев'яні фігурки забруднені в густій червоній рідині, що символізує кров. Обличчя матрьошок - скорботні, які уособлюють людські страждання. Першу трагічну матрьошку, спочатку розхитану навпіл і наче мертву, майстер ховає у другій - в чорній хустці і з ланцюгами на руках, що символізує порушення прав людини на Кавказі.

Її, у свою чергу, накриває фігурка репортера, якому лялькар заклеює рот чорним скотчем. Нарешті, всі ці матрьошки ховаються під найбільшою - традиційно веселою і барвистою.

Останнім "штрихом" майстер-"кат" акуратно стирає хусткою пляма "крові" з обличчя цієї зовнішньої матрьошки. Наприкінці ролика з'являється напис: "Не дозволимо собі за зачаруванням Росії забувати про скоєні там злодіяння".

Проекції сюжету були показані, зокрема, на Еспланаді Трокадеро поблизу Ейфелевої вежі. Його збиралися проектувати і на фасаді посольства РФ (це мало стати кульмінацією всього заходу), однак там на правозахисників вже чекала поліція.

Скривавлені матрьошки
Демонстрація сюжету про свавілля в Росії
На сайті Amnesty International можна також подивитися відео коротких виступів активістів організації, записаних з різних місць проведення акції. Починається воно словами глави французького крила "Міжнародної амністії" Женев'єв Гарріг, закінчується – виголошеною російською мовою фразою журналістки з Інгушетії Рози Мальсагової, яка зараз живе у Парижі: "Ми сьогодні тут тільки для того, щоб Путін перестав спати ".

Своїми діями правозахисники наголосили, що жодна з позначених ними проблем - прояви расизму, утиски журналістів, правозахисників, адвокатів і "вільнодумців", обмеження свободи зборів і висловлювань, викрадення і вбивства людей у Чечні, Інгушетії та Дагестані, тортури та інші звірства в міліції та в'язницях - не були включені до офіційної програми заходів, запланованих на Рік Росії у Франції і Франції - у Росії.

"Це була спроба в черговий раз нагадати французькому уряду і населенню про те, що треба невпинно вести розмову з російською владою про численні порушення прав людини і не спускати їй це з рук", - зазначили французькі журналісти.

Читайте також:

Двійник Мєдвєдєва з бензопилою розсердив російську владу

Путін придбає матрьошок на 30 мільйонів доларів

Новорічний мультфільм про Путіна і Мєдвєдєва шокував світ (ВІДЕО)

Прокуратура Росії зарахувала опозицію та правозахисників до посібників терористів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: